Zmarł legendarny piłkarz Zagłębia Sosnowiec

Piłka nożna
Zmarł legendarny piłkarz Zagłębia Sosnowiec
Fot. PAP

W czwartek w wieku 67 lat zmarł legendarny obrońca Zagłębia Sosnowiec Jerzy Zarychta. Wychowanek Sarmacji Będzin w barwach Zagłębia rozegrał aż 145 spotkań w I lidze.

W czwartek zmarł były obrońca Zagłębia Sosnowiec Jerzy Zarychta. Jako piłkarz najdłużej związany był z Zagłębiem Sosnowiec. Wychowanek Sarmacji Będzin w klubie z Zagłębia Dąbrowskiego rozegrał aż 145 meczów na poziomie ówczesnej I ligi (łącznie w barwach Zagłębia zagrał 162 razy). Do Zagłębia trafił zimą 1977 roku i wkrótce zadebiutował w I lidze. Z zespołem dwukrotnie zdobył Puchar Polski i dorobił się statusu miejscowej legendy. 

 

Latem 1984 odszedł do beniaminka II ligi - AKS Niwka, a karierę zakończył w Górniku Sosnowiec.

 

"To był twardy, nieustępliwy zawodnik w defensywie, grający jako kryjący obrońca lub pomocnik do specjalnych zadań. Dobra gra głową i zadziorność pozwalała mu toczyć wyrównane pojedynki z najlepszymi polskimi napastnikami tamtych czasów" - powiedział o Zarychcie serwisowi Zaglebie.eu inny słynny piłkarz Zagłębia, Józef Gałeczka. 

 

 

"Zarząd Zagłębia, sztab trenerski, byli i aktualnie piłkarze oraz pracownicy klubu składają rodzinie zmarłego i przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia" - czytamy w komunikacie Zagłębia. 

 

Zarychta miał 67 lat.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze