Doświadczony środkowy wzmocni drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom

Siatkówka
Doświadczony środkowy wzmocni drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom
fot. Cyfrasport
Dawid Dryja przez kilka sezonów reprezentował barwy Asseco Resovii.

Kolejny siatkarz wzmocnił drużynę Cerrad Enea Czarnych Radom. Barw zespołu w nadchodzących rozgrywkach PlusLigi bronić będzie Dawid Dryja, który w poprzednim sezonie grał w MKS Będzin.

Dryja jest dobrze znanym siatkarzem na parkietach PlusLigi. 28-letni środkowy większość swojej sportowej kariery spędził w drużynie Asseco Resovii (2011–12, 2014–19), z którą zdobył w 2015 roku mistrzostwo Polski, a sezon później srebrny medal. W swoim dorobku nowy siatkarz Cerrad Enea Czarnych ma również srebrny medal Ligi Mistrzów (2015). Dryja ma za sobą także sezony spędzone w AZS Politechnice Warszawskiej (2012–13) i Effectorze Kielce (2013–14).

 

W rozgrywkach 2019/20 Dryja bronił barw MKS Będzin, dla którego wystąpił w 19 meczach, zdobywając w całym sezonie 142 punkty. Łącznie na swoim koncie 28-letni siatkarz ma dziewięć rozegranych sezonów w PluLidze, na które złożyło się 171 rozegranych spotkań. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce Dawid Dryja zdobył łącznie 867 punktów.

 

PGE Skra nie rezygnuje ze swej legendy! Koszulki z Wlazłym już gotowe

 

Nowy środkowy jest już dziewiątym zawodnikiem, który będzie bronił barw Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2020/21 w rozgrywkach PlusLigi.

 

 

Drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom na sezon 2020/21 (stan na 12 czerwca):

 

rozgrywający: Michał Kędzierski
przyjmujący: Bartosz Firszt, Brenden Sander, Lucas Eduardo Loh
środkowi: Michał Ostrowski, Bartłomiej Grzechnik, Dawid Dryja
atakujący: Daniel Gąsior
libero: Mateusz Masłowski.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, wksczarni.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie