Fortuna 1 Liga: Niebywałe rzeczy! Szalony mecz i sześć goli w Niecieczy

Piątkowe spotkanie Termaliki z Olimpią dostarczyło aż sześć goli.

Takich spotkań w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi chcemy jak najwięcej! Powiedzieć, że działo się sporo, to jak nic powiedzieć. W meczu 25. kolejki zaplecza PKO Ekstraklasy ekipa Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zremisowała u siebie z Olimpią Grudziądz 3:3! Goście do wyrównania doprowadzili na samym finiszu rywalizacji.

Przed tym spotkaniem obie ekipy dzieliły w tabeli dwa punkty na korzyść grudziądzan. Ciężko było zatem wskazać faworyta, tym bardziej, że jedni i drudzy szukali przełamania po porażkach w poprzedniej kolejce. Przypomnijmy, że piłkarze z Niecieczy przegrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0:1, natomiast Olimpia uległa w Poznaniu tamtejszej Warcie 0:2.

Bezpośrednia konfrontacja zwiastowała zatem wyrównane i zacięte widowisko. I tak też było! Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa do siatki Termaliki trafił Ricky van Haaren. Gospodarze nie byli dłużni swoim adwersarzom i w 26. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą Artema Putivtseva.

Do przerwy utrzymał się wynik 1:1, ale prawdziwe emocje miały dopiero nadejść. W drugiej połowie jako pierwsi zaatakowali miejscowi, a konkretnie uczynił to Florin Purece. Rumun zapisał się na liście strzelców Termaliki, tym samym dając prowadzenie swojej ekipie w tym meczu.

Radość piłkarzy z województwa małopolskiego nie trwała jednak długo, ponieważ niespełna kwadrans później, w 77. minucie gola na 2:2 strzelił z rzutu karnego Joao Augusto.

Gdyby na trybunach w Niecieczy znajdowali się kibice, to z pewnością złapaliby się za głowy ze względu na szalony scenariusz tej rywalizacji. A to dlatego, że dwie minuty później trzeciego gola zdobyli gospodarze. Uczynił to wreszcie polski zawodnik - Piotr Wlazlo.

I gdy wydawało się, że Bruk-Bet Termalica dopnie swego i dowiezie cenne zwycięstwo, rzutem na taśmę do remisu doprowadzili przyjezdni za sprawą Kacpra Janiaka. Warto zaznaczyć, że 19-latek pojawił się na murawie w 89. minucie, natomiast sześćdziesiąt sekund później został bohaterem Olimpii, ratując swojej drużynie remis i ustalając wynik na 3:3!

Biorąc pod uwagę, że oba zespoły walczą w tym sezonie o miejsca w czołowej szóstce, które pozwalają na udział w barażach o awans do PKO Ekstraklasy, remis nie zadowala jednych i drugich.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Olimpia Grudziądz 3:3 (1:1)
Bramki: Artem Putivtsev 26, Florin Purece 63, Piotr Wlazlo 79 - Ricky van Haaren 13, Joao Augusto 77k., Kacper Janiak 90

Żółta kartka: Tomasz Loska