Fortuna 1 Liga: Puszcza nie odpuszcza! Gol w doliczonym czasie na wagę triumfu

Dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry piłkarze Puszczy zapewnili sobie zwycięstwo 2:1 z Wigrami Suwałki.

W piątkowym spotkaniu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi ekipa Puszczy Niepołomice pokonała na własnym boisku Wigry Suwałki 2:1. Gospodarze gola na wagę zwycięstwa strzelili w doliczonym czasie gry!

Niepołomiczanie byli zdecydowanymi faworytami tego starcia, biorąc pod uwagę sytuację w tabeli obu ekip. Suwałczanie to czerwona latarnia rozgrywek i główny kandydat do spadku. Piłkarze Puszczy plasują się w środku stawki i mają jeszcze realne szanse, aby powalczyć o miejsca w czołowej szóstce, co pozwoliłoby im włączyć się do rywalizacji o awans do PKO Ekstraklasy.

Suwałczanie w poprzedniej kolejce sprawili niespodziankę, remisując u siebie z Miedzią Legnica 1:1. W tym samym czasie niepołomiczanie bezbramkowo zremisowali w Mielcu z PGE FKS Stalą.

W bezpośredniej konfrontacji lepiej w pierwszej połowie spisali się przyjezdni, którzy w 35. minucie za sprawą Denisa Gojko nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze wzięli się za odrabianie start, chociaż należy przyznać, że nie przyszło im to z łatwością. W 68. minucie do  remisu doprowadził Marcin Stefanik. Wydawało się, że piłkarze Puszczy lada moment pójdą za ciosem, lecz długo utrzymywał się rezultat 1:1.

Spotkanie mogło się podobać, chociaż z wiadomych przyczyn, żaden z kibiców nie mógł obserwować rywalizacji z wysokości trybun. Obie drużyny grały ofensywnie i stwarzały sobie dogodne okazje do zdobycia bramki. Brakowało jednak skuteczności. Do czasu...

Niespodzianka wisiała w powietrzu, lecz miejscowi grali ambitnie o zwycięstwo do samego końca. W 94. minucie po dośrodkowani z rzutu wolnego Jakuba Serafina, na listę strzelców zapisał się Erik Cikos. Ten, ku olbrzymiej radości, zdjął koszulkę, za co ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Euforii po triumfie jednak nie było końca.

Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki 2:1 (0:1)
Bramki: Marcin Stefanik 68, Erik Cikos 94 - Denis Gojko 35

Czerwona kartka: Erik Cikos (za drugą żółtą)