Fortuna 1 Liga: Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki. Relacja i wynik na żywo

W drugim meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi, Puszcza Niepołomice podejmie na własnym terenie Wigry Suwałki. Faworytem spotkania będą gospodarze, ale Wigry rozpaczliwie potrzebują punktów, dlatego spodziewać się można wyrównanej walki. Relacja na żywo z meczu Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki na Polsatsport.pl.

Puszcza dobrze spisuje się po przymusowej przerwie związanej z pandemią. Podopieczni Tomasza Tułacza najpierw wygrali z Chojniczanką, a później na wyjeździe bezbramkowo zremisowali z PGE Stalą Mielec. Ekipa z Małopolski stworzyła sobie bardzo dużo sytuacji i przy lepszej skuteczności mogłaby sprawić niespodziankę.

Wigry natomiast po porażce z Bruk-Betem o mały włos nie sprawiły sensacji w starciu z Miedzią Legnica. Drużyna z Suwałk straciła jednak prowadzenie w doliczonym czasie gry i musiała zadowolić się tylko punktem.

Do Ekstraklasy awansują trzy zespoły - bezpośrednio dwa najlepsze, a trzeci po barażach z udziałem drużyn z miejsc 3-6. Taki system powoduje, że na 10 kolejek przed końcem sezonu ponad połowa ekip nadal toczy walkę o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szósta Miedź ma bowiem tylko trzy punkty przewagi nad 11. GKS Tychy.

Z kolei Puszcza, jak i Wigry koncentrują się na walce o utrzymanie. Realizacji tego celu zdecydowanie bliżej są piłkarze Puszczy, którzy zgromadzili dotąd 30 punktów. Suwalczanie mają na koncie 20 "oczek" i zajmują ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Relacja na żywo z meczu Puszcza Niepołomice - Wigry Suwałki na Polsatsport.pl. Początek o godzinie 15:30.