NHL: Obozy treningowe przed wznowieniem sezonu ruszą 10 lipca

Inne
NHL: Obozy treningowe przed wznowieniem sezonu ruszą 10 lipca
fot. PAP

Władze ligi NHL uzgodniły ze stowarzyszeniem hokeistów (NHLPA), że 10 lipca rozpoczną się obozy treningowe poprzedzające wznowienie przerwanego z powodu pandemii sezonu. Wezmą w nich udział 24 drużyny, które wystąpią w fazie play-off.

Jak zaznaczono w komunikacie, obozy ruszą, o ile pozwolą na to względy zdrowotne i bezpieczeństwa. Nie podano, jak długo będą one trwały ani kiedy przywrócona zostanie rywalizacja, którą wstrzymano 12 marca.

 

Pod koniec maja komisarz Gary Bettman ogłosił, że faza zasadnicza została przedwcześnie zakończona, a w play off wezmą udział 24 zespoły zamiast zwyczajowych 16. Ta faza ma się odbywać w dwóch miastach. Na razie jeszcze nie podano, w jakich.

 

Bragin selekcjonerem hokejowej reprezentacji Rosji

 

Obozy treningowe to trzeci etap planu wznowienia rywalizacji w NHL. Drugi rozpoczął się w tym tygodniu i w jego ramach zawodnicy mogą dobrowolnie trenować na ponownie otwartych klubowych obiektach.

 

Jak podają media, jeśli obozy zgodnie z planem rozpoczną się 10 lipca, to możliwe będzie wznowienie gry w pierwszej połowie sierpnia. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze