Reprezentacja piłkarzy ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w COS Cetniewo

Piłka ręczna
Reprezentacja piłkarzy ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w COS Cetniewo
Fot. PAP
17 z 21 powołanych piłkarzy ręcznych, w tym trzech bramkarzy, rozpoczęło w piątek w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo.

17 z 21 powołanych piłkarzy ręcznych, w tym trzech bramkarzy, rozpoczęło w piątek w Centralnym Ośrodku Sportu Cetniewo we Władysławowie zgrupowanie reprezentacji Polski. Nad morzem podopieczni trenera Patryka Rombla przebywać będą do czwartku 25 czerwca.

W piątek we Władysławowie pojawiło się 17 zawodników. W poniedziałek do kolegów dołączą Tomasz Gębala, Przemysław Krajewski, Paweł Paczkowski i Michał Olejniczak. Ten ostatni po zdaniu ostatniego egzaminu maturalnego. Z kolei Paczkowski (Telekom Veszprem) jest wśród kadrowiczów jedynym przedstawicielem zagranicznego klubu.

 

W COS Cetniewo ćwiczyć będą także piłkarze z drugiej reprezentacji.

 

- Od połowy marca większość graczy nie miała kontaktu z piłkami, dlatego pierwsze trzy dni potraktujemy jako tzw. wprowadzenie. Będzie więcej czasu na zabawę, na rzeczy niezwiązane mocno z taktyką. Mamy też zaplanowane testy motoryczne, aby mieć pełny obraz sytuacji i wtedy zadecydujemy jak dalej pracować. Jest grupa zawodników, która trenowała dość ciężko, ale są też tacy – poprzez linię, jaką przyjęły kluby – którzy mieli trochę mniej zajęć. Dlatego jesteśmy przygotowani na zindywidualizowanie zadań – wyjaśnił trener Rombel.

 

Od poniedziałku sztab szkoleniowy zamierza skoncentrować się na poprawie tych elementów gry, które nie funkcjonują w zespole właściwie.

 

- Założyliśmy, że każdego dnia będziemy mieli dwa treningi. Codziennie będą przeprowadzane także odprawy wideo – grupowe i indywidualne. Z jednej strony będzie to czas, kiedy chcemy spotkać się razem, a z drugiej strony będziemy mieli okazję, aby wykorzystać zajęcia na długą pracę. Planujemy z tego zgrupowania "wycisnąć" jak najwięcej, bo dopiero w grudniu będziemy mieli następną możliwość, aby spotkać się na tak długi okres – dodał.

 

We wtorek biało-czerwoni poznają swoich rywali w eliminacjach mistrzostw Europy, które w styczniu 2022 roku odbędą się na Słowacji i Węgrzech. Polacy znaleźli się w trzecim koszyku, a do finałów zakwalifikują się po dwa najlepsze zespoły z ośmiu grup oraz cztery drużyny z trzecich miejsc. W turnieju zagrają również mistrz i wicemistrz Starego Kontynentu, czy Hiszpania i Chorwacja oraz gospodarze imprezy.

 

Zobacz też: Reprezentacja piłkarek ręcznych rozpoczęła zgrupowanie w COS Cetniewo

 

Z kolei 2 czerwca rozpoczęło się w COS Cetniewo zgrupowanie reprezentacji Polski piłkarek ręcznych. Potrwa ono do niedzieli, a pod wodzą norweskiego szkoleniowca Arne Senstada trenuje 19 zawodniczek.

 

Ten obóz można uznać za pierwszy etap przygotowań do mistrzostw Europy, które w grudniu rozegrane zostaną w Norwegii i Danii. W maju biało-czerwone powinny dokończyć eliminacje, ale ze względu na pandemię koronawirusa kwalifikacje zostały anulowane. W czempionacie Starego Kontynentu wystąpią zespoły, które dwa lata temu rywalizowały w tej imprezie we Francji. Polki zajęły wówczas w gronie 16 drużyn 14. lokatę.

NP, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie