Ważna decyzja PLS! Wiemy, kto zagra na zapleczu PlusLigi

Siatkówka
Ważna decyzja PLS! Wiemy, kto zagra na zapleczu PlusLigi
fot. PAP
Prezes PLS Paweł Zagumny.

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki S.A. podjął decyzję, że w sezonie 2020/21 na zapleczu PlusLigi zagra Avia Świdnik. Ostatnie miejsce zostanie przyznane po dodatkowych rozmowach z zarządami klubów ubiegających się o awans do Tauron 1. Ligi siatkarzy.

Przypomnijmy, że o dwa wolne miejsca w Tauron 1. Lidze siatkarzy ubiegały się poza Avią Świdnik, także drużyny: BAS Białystok, Olimpia Sulęcin i LKS Czarni Rząśnia. Po długich analizach Zarząd PLS , w porozumieniu z Radą Nadzorczą, zdecydował przyznać miejsce Avii, oraz spotkać się jeszcze raz z zarządami klubów z Białegostoku oraz Sulęcina. Klub z Rząśni nie będzie brany już pod uwagę przy wyborze ostatniej ekipy, która zostanie dopuszczona do rozgrywek w sezonie 2020/21.

 

– To były trudne decyzje, z powodu pandemii koronawirusa nie mógł bowiem zdecydować sam sport. Gratuluję awansu Avii, a z dwoma pozostałymi zespołami chcemy jeszcze raz porozmawiać, by podjąć jak najlepszą decyzję dla Tauron 1. Ligi – powiedział prezes PLS Paweł Zagumny.

 

Joker w TAURON Lidze!

 

Rozmowy z dwoma kandydatami mają się odbyć w najbliższych dniach, po ich rozstrzygnięciu poznamy ostateczny skład Tauron 1. Ligi w sezonie 2020/21.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, PLS
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie