Ekstraliga żużlowa: Iversen nie pomoże Stali w meczu z mistrzami Polski

Żużel
Ekstraliga żużlowa: Iversen nie pomoże Stali w meczu z mistrzami Polski
fot. PAP
Niels Kristian Iversen nie wystąpi w niedzielnym meczu ekstraligi żużlowej.

Niels Kristian Iversen nie wystąpi w niedzielnym meczu ekstraligi żużlowej przeciwko Unii Leszno. Jak poinformował KS Stal Gorzów w jego miejsce będzie zastosowane zastępstwo zawodnika. Duńczyk na jednym z treningów miał upadek, który skończył się potłuczeniem barku i obecnie przechodzi rehabilitację.

Władze gorzowskiego klubu nie chcą ryzykować i za Duńczyka w niedzielnym meczu stosowane będzie zastępstwo zawodnika - napisano w komunikacie.

 

"Oczywiście, że jest to osłabienie drużyny. Pozostali muszą przyjechać przynajmniej na jego poziomie, a wydaje mi się, że był w dobrej dyspozycji" - powiedział PAP trener Moje Bermudy Stali Gorzów Stanisław Chomski.


Mecz ekstraligi żużlowej w Częstochowie odwołany!

 

Iversen wrócił do Stali po dwóch latach spędzonych w Toruniu. Zastąpił w składzie Petera Kildemanda. W Gorzowie mają nadzieję, że podobnie jak wcześniej będzie jednym z liderów drużyny i pomoże jej awansować do fazy play off.

 

Mecz Stali Gorzów z Unią Leszno będzie hitem pierwszej kolejki, a zarazem pojedynkiem zespołu, który w poprzednim sezonie odjechał baraż o utrzymanie z mistrzami Polski. Nie oznacza to jednak, że Unia już może cieszyć się ze zwycięstwa. Ostatni raz leszczyńskie „Byki” wygrały bowiem na gorzowskim torze w 2015 r.

 

Awizowane składy:

 

Fogo Unia: Emil Sajfutdinow, Janusz Kołodziej, Bartosz Smektała, Brady Kurtz, Piotr Pawlicki, Dominik Kubera i Szymon Szlauderbach.

Moje Bermudy Stal: Bartosz Zmarzlik, Niels K. Iversen (zz), Krzysztof Kasprzak, Szymon Woźniak, Anders Thomsen, Mateusz Bartkowiak i Rafał Karczmarz.

 

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godzinę 19.15. Zawody będzie sędziował Artur Kuśmierz z Częstochowy. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze