Napoli zremisowało z Interem. Awansowało do finału Pucharu Włoch!

Napoli zremisowało z Interem. Awansowało do finału Pucharu Włoch.

SSC Napoli zostało drugim finalistą piłkarskiego Pucharu Włoch. W półfinałowym meczu zremisowało z Interem Mediolan 1:1.

Dla obu drużyn rewanżowe spotkanie było zarazem pierwszym po pandemii koronawirusa. W pierwszym meczu, który odbył się w lutym, piłkarze Napoli wygrali 1:0.

Zgodnie z przewidywaniami, w wyjściowej jedenastce Napoli pojawił się tylko Piotr Zieliński. Arkadiusz Milik dołączył do niego na boisku w 74. minucie.

Zaledwie chwilę po pierwszym gwizdku, bo już w 2. minucie na prowadzenie wyszedł Mediolan, za sprawą strzału Christiana Eriksena z rzutu rożnego. Napoli długo nie mogło wyrównać wyniku. Sztuka ta udała się dopiero w 41. minucie, a bramkę dla „Błękitnych” zdobył Dries Mertens.

Druga połowa obfitowała w ofensywne akcje, po jednej i drugiej stronie boiska, jednak wynik meczu nie zmienił się już do końca spotkania. Dzięki remisowi, do finału Pucharu Włoch awansowało Napoli.

W finale Coppa Italia jest już Juventus, który w piątek bezbramkowo zremisował u siebie z AC Milan. W poprzednim spotkaniu wygrał 1:0.

Finał Pucharu Włoch zaplanowano 17 czerwca na Stadio Olimpico w Rzymie.

SSC Napoli - Inter Mediolan 1:1

Bramki: Dries Mertens 41' - Christian Eriksen 2'