Puchar Włoch: Zieliński od pierwszej minuty, Milik poza kadrą. Koniec Polaka w Napoli?

Czy Arkadiusza Milika zobaczymy jeszcze w koszulce SSC Napoli?

Włoskie media, w tym La Gazzetta dello Sport oraz Sky Sports Italia jasno sugerują, że brak Arkadiusza Milika w składzie na sobotni mecz półfinałowy Pucharu Włoch z Interem Mediolan oznacza, że dni Polaka w klubie spod Wezuwiusza są już policzone. W starciu o finał Coppa Italia od pierwszej minuty ma natomiast pojawić się Piotr Zieliński.

Włoscy dziennikarze podali prawdopodobny skład jaki Gennaro Gattuso wystawi na rewanżowe starcie półfinałowe z Interem Mediolan. W pierwszym meczu obu drużyn piłkarze Napoli wygrali 1:0 i są na uprzywilejowanej pozycji przed drugim meczem. Zwycięskiego gola strzelił wówczas Fabian Ruiz, Arkadiusz Milik wszedł na boisko z ławki rezerwowych, a Piotr Zieliński opuścił plac gry w końcówce rywalizacji.

Tamto starcie odbyło się 12 lutego. Dla obu zespołów rewanżowe spotkanie będzie zarazem pierwszym po pandemii koronawirusa. Według Sky Sports Italia w podstawowej jedenastce gospodarzy wystąpi m.in. Zieliński, lecz zabraknie Milika, mimo że na kłopoty zdrowotne w tym tygodniu narzekali inni ofensywni piłkarze wicemistrzów Włoch - Ruiz oraz Dries Mertens. Obaj jednak widnieją w potencjalnym wyjściowym składzie.

Dlaczego zatem brakuje Polaka? Od kilku tygodni głośno mówi się o odejściu wychowanka Rozwoju Katowice, który nie zamierza zaakceptować nowego kontraktu. Napastnik Biało-Czerwonych jest najczęściej łączony z Juventusem. Nie brakuje doniesień, że były piłkarz Ajaksu Amsterdam dogadał się już z włodarzami "Starej Damy" i mimo jego gotowości do gry, w półfinale z Interem nie wystąpi.

Kontrakt Milika w Napoli wygasa 30 czerwca 2021 roku, podobnie jak umowa Zielińskiego. Ten drugi jednak jest bliski pozostania w Neapolu.

Prawdopodobne "jedenastki" na mecz Napoli - Inter wg. włoskich mediów:

SSC Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Mario Rui; Ruiz, Demme, Zieliński; Politano, Mertens, Insigne

Inter: Handanovic; Skriniar, Ranocchia, Bastoni; Candreva, Barella, Brozovic, Young; Eriksen; Lautaro, Lukaku

W finale Coppa Italia jest już Juventus, który w piątek bezbramkowo zremisował u siebie z AC Milan. Warto zaznaczyć, że w przypadku remisu w dwumeczu, drużyny od razu przystępują do serii rzutów karnych, bez rozgrywania dogrywki.