Fortuna 1 Liga: Sensacja w Opolu! Piłkarze Warty ugrzęźli w Odrze

Krzysztof Janus zdobył bramkę dla Odry strzałem z rzutu karnego.

W meczu 25. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Odry Opole niespodziewanie wygrali z Wartą Poznań 2:0. To zaskakujący rezultat, bo Warta walczyła o awans na pozycję lidera, a Odra o wygrzebanie się ze strefy spadkowej.

Rozpoczęcie meczu opóźniły uruchomione zraszacze. Gdy uporano się z fontanną w polu karnym Warty, obie ekipy rozpoczęły grę. Przyjezdni mieli przewagę, ale to gospodarze pierwsi stworzyli groźną sytuację pod bramką przeciwników. W 8. minucie, po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego obrońcy Warty pogubili się i omal nie wpakowali piłki do własnej bramki. Akcję zakończył niecelny strzał Krzysztofa Janusa.

Fortuna 1 Liga: Porażka w hicie to nie chwała. Uratowany remis przez Podbeskidzie Bielsko-Biała!

Kolejne minuty nie dostarczyły wielkich wrażeń, a klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Przełom nastąpił w 38. minucie. Arkadiusz Piech przejął na lewej stronie piłkę wrzuconą z głębi pola, sprytnie rozegrał ją z Kacprem Tabisiem i strzałem z ostrego kąta pokonał Adriana Lisa. Jak się później okazało, to trafienie ustaliło wynik pierwszej części meczu.

W Opolu zapachniało sensacją, a kilka minut po przerwie faworyci przyjęli drugi cios. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w zamieszaniu w polu karnym gości faulowany był Tabiś, a arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Janus, który strzelił płasko po ziemi i pewnie pokonał bramkarza rywali.

Kto przy stanie 2:0 dla gospodarzy spodziewał się huraganowych ataków Warty, mógł się czuć rozczarowany. Opolanie prostymi środkami, ale dość umiejętnie wybijali rywali z rytmu, utrudniając im kreowanie sytuacji podbramkowych. Piłkarze Odry zdołali utrzymać korzystny rezultat, choć kończyli mecz w dziesiątkę. Rezerwowy Szymon Skrzypczak przebywał na boisku zaledwie dziewięć minut, ale to wystarczyło, by zarobić dwie żółte kartki.

Odra Opole – Warta Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Piech (36), 2:0 Krzysztof Janus (50-karny).

Żółte kartki: Arkadiusz Piech, Jarosław Czernysz, Szymon Skrzypczak (Odra), Michał Grobelny, Mateusz Kupczak, Łukasz Trałka (Warta). Czerwona kartka: Szymon Skrzypczak (Odra, 89–za drugą żółtą).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec). Mecz bez udziału publiczności.