Konarski pozostanie w PlusLidze? Prezes klubu potwierdza rozmowy

Siatkówka
Konarski pozostanie w PlusLidze? Prezes klubu potwierdza rozmowy
fot. Cyfrasport
Dawid Konarski może spędzić kolejny sezon w PlusLidze.

Po odejściu z Jastrzębskiego Węgla Dawid Konarski nadal pozostaje bez klubu. Eksperci Polsatu Sport w "Prawdzie Siatki" informowali, że zawodnik może trafić do Cerradu Enei Czarnych Radom. Jak podał "Przegląd Sportowy" rozmowy między klubem a siatkarzem trwają. Jest on jednym z trzech kandydatów do obsadzenia pozycji atakującego.

Konarski pierwotnie miał pozostać w Jastrzębskim Węglu. Jego plany pokrzyżowała jednak pandemia koronawirusa, która wpłynęła na budżety klubów. Siatkarz zdecydował się więc na rozstanie z dotychczasowym zespołem.

 

Atakujący reprezentacji Polski startował w drafcie do ligi koreańskiej, lecz żaden z klubów nie zdecydował się na jego zatrudnienie. Nie udało mu się dostać również do ligi tureckiej. Większość drużyn w PlusLidze obsadziła już pozycję atakującego. Jedyną, która nadal szuka bombardiera, jest Radom.

 

O możliwym transferze Konarskiego do Radomia wspominali eksperci Polsatu Sport w "Prawdzie Siatki". Informację potwierdził "Przegląd Sportowy" po rozmowie z prezesem Wojciechem Stępniem.

 

Polscy siatkarze docenieni przez Rosjan. Prestiżowe wyróżnienie

 

– Prowadzimy wstępne rozmowy z Dawidem Konarskim i jest to otwarta opcja, ale są także inni kandydaci – powiedział.

 

Dodał, że w gronie zainteresowań jest trzech zawodników. Konarski jest wśród nich jedynym Polakiem.

 

- Nie jesteśmy klubem, który będzie się przebijał przez innych i licytował. Czekamy na transferową okazję. Jeśli sytuacja finansowa nie pozwoli nam na pozyskanie jeszcze trzech zawodników, to zostaniemy przy dwóch – skomentował trener Robert Prygiel cytowany przez "Przegląd Sportowy".

 

Radomski zespół nie został jeszcze skompletowany. Oprócz atakującego klub poszukuje nadal rozgrywającego oraz ewentualnie czwartego środkowego.

 

 

Fragment "Prawdy Siatki" w załączonym materiale wideo. Cały odcinek do obejrzenia [TUTAJ].

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze