Moder w reprezentacji Polski? Kołtoń nie ma wątpliwości

Piłka nożna
Moder w reprezentacji Polski? Kołtoń nie ma wątpliwości
fot. Cyfrasport
Czy Jakub Moder trafi niedługo do reprezentacji Polski?

W Cafe Futbol poruszony został temat Jakuba Modera z Lecha Poznań. Prowadzący kanał "Prawda Futbolu" Roman Kołtoń zasugerował powołanie zawodnika do młodzieżowej lub nawet seniorskiej reprezentacji Polski.

Zdaniem Kołtonia, pomocnik Lecha Poznań posiada duże umiejętności i powinien otrzymać szansę na powołanie do reprezentacji Biało-Czerwonych.

 

- To jest przywilej dziennikarzy i kibiców, żeby powoływać. Oczywiście to jest powołanie wirtualne. Można zastanawiać się czy do pierwszej reprezentacji, czy do młodzieżowej. Rzeczywistość w futbolu zmienia się. Jakub Moder to jest jeden z największych talentów w naszej ekstraklasie. Chłopak, który ma niebanalne umiejętności. Na bazie jednego meczu powołanie nie miałoby sensu, ale jak się spojrzy na jego wszystkie występy, to widać jego możliwości. Mogę sobie wyobrazić, że prędzej czy później Moder trafi do pierwszej reprezentacji. Już dzisiaj widać, że to piłkarz bardzo mobilny, inteligentny, świetny technicznie, ze znakomitym strzałem z dystansu. To przyszłość kadry, pytanie jak daleka - powiedział Kołtoń.

 

Zobacz także: „Transfery? Paradoks przy obniżce płac”. Mueller się zadryblował?

 

W podobnym tonie wypowiedział się Łukasz Masłowski, były dyrektor sportowy m.in. Wisły Płock, który uważa że piłkarze młodego pokolenia są monitorowani przez sztab szkoleniowy kadry.

 

- Myślę, że to jest kwestia czasu, kiedy to w reprezentacji pojawi się nowa twarz. To będzie piłkarz, który puka na poziom poważnej piłki. Tacy piłkarze jak Moder czy Karbownik są bacznie obserwowani. W moim odczuciu tacy zawodnicy dostaną szansę. Jedno jest pewne - trenerzy obserwują ich i dobrze wiedzą jak się rozwijają. Są bezpośrednio w kontakcie z ich agentami, trenerami. Ci chłopcy robią kolosalny progres i powinni niebawem doczekać się przynajmniej obycia z kadrą. Czy będą kluczowymi piłkarzami? To jeszcze przed nimi daleka droga, ale już takie zapoznanie się z reprezentacją niedługo nastąpi - skwitował Masłowski.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie