Pechowe Schalke pobiło niechlubny rekord. Trzynasty mecz z rzędu bez zwycięstwa

FC Schalke 04 nie wygrało trzynastego meczu z rzędu w niemieckiej Bundeslidze.

Piłkarze FC Schalke 04 zremisowali w Gelsenkirchen z Bayerem Leverkusen 1:1 w ostatnim meczu 31. kolejki Bundesligi. Dla „Die Koenigsblauen” był to trzynasty kolejny mecz bez zwycięstwa w Bundeslidze. Tym samym podopieczni Davida Wagnera ustanowili niechlubny rekord klubowy.

Pierwsza połowa meczu stała pod znakiem zaciętej rywalizacji w środku pola. Po dwudziestu minutach gry, blisko prowadzenia byli "Aptekarze". Strzał Lucasa Alario zablokował jeden z piłkarzy gospodarzy. Reprezentacji Argentyny umieścił piłkę w siatce po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale sędzia Daniel Siebert bramki nie uznał. Napastnik znajdował się na pozycji spalonej.

„Transfery? Paradoks przy obniżce płac”. Mueller się zadryblował?

Na początku drugiej połowy stoper Leverkusen Edmond Tapsoba dotknął piłkę ręką w polu karnym. Arbiter po obejrzeniu powtórki z systemu VAR wskazał na wapno. „Jedenastkę” na gola zamienił Daniel Caligiuri. Było to jego drugie trafienie w obecnym sezonie Bundesligi.

Gdy wydawało się, że FC Schalke 04 zdobędzie pierwszy komplet punktów w Bundeslidze, po serii dwunastu meczów bez wygranej - piłkę do własnej siatki skierował Juan Miranda. Wynik meczu już się nie zmienił, choć w ostatniej akcji meczu Michael Gregoritsch był bliski trafienia. Jego strzał efektownie obronił Lukas Hradecky.

Podział punktów na Veltins Arena oznacza, że gospodarze nie wygrali kolejnego trzynastego meczu w niemieckiej ekstraklasie, czym ustanowili nowy rekord klubowy. Ostatni raz Królewsko-Niebiescy w Bundeslidze wygrali 17 stycznia z Borussią Moenchengladbach.

FC Schalke 04 - Bayer 04 Leverksuen 1:1 (0:0)
Bramki: Daniel Caligiuri (51’-k.) - Juan Miranda (81'-s.)

FC Schalke 04: Alexander Nubel - Juan Miranda, Bastian Oczipka, Ozan Kabak, Jonjoe Kenny - Nassim Boujellab (89' Levent Mercan), Weston McKennie - Alessandro Schopf, Can Bozdogan (68' Timo Becker), Daniel Caligiuri (88' Jonas Hofmann) - Ahmed Kutucu (73' Michael Gregoritsch)

Bayer 04 Leverksuen:  Lukas Hradecky - Wendell, Edmond Tapsoba, Sven Bender, Mitchell Weiser - Kerem Demirbay (74' Paulinho), Aranguiz (85' Julian Baumgartlinger) - Moussa Diaby, Kai Havertz (70' Kevin Volland), Nadiem Amiri (70' Daley Sinkgraven) - Lucas Alario

Żółte kartki: Kabak, Miranda, Caligiuri, McKennie - Alario

Sędzia: Daniel Siebert

Stadion: Veltins Arena (Gelsenkirchen)