Transfer do Azji! Słynny środkowy jednak opuści PlusLigę

Siatkówka
Transfer do Azji! Słynny środkowy jednak opuści PlusLigę
fot. PAP
Seyed Mohammad Mousavi i Piotr Nowakowski – najlepsi blokujący sezonu PlusLigi 2019/20.

Były siatkarz Indykpolu AZS Olsztyn Seyed Mohammad Mousavi był w transferowych spekulacjach łączony m.in. z Jastrzębskim Węglem. Jak się jednak okazało, słynny irański środkowy opuści PlusLigę i wróci do ojczyzny. Zagra w klubie Saipa Tehran.

Seyed do Indykpolu AZS Olsztyn trafił przed sezonem 2019/20 z klubu Szahrdari Urmia. Jeden z podstawowych zawodników reprezentacji Iranu, jedenastokrotny mistrz kraju, ośmiokrotny zdobywca Pucharu Azji, najlepszy blokujący mistrzostw Azji 2019 w pierwszym sezonie w PlusLidze spisywał się bardzo dobrze.

 

Zdecydowanie wygrał ranking najlepiej blokujących. Wywalczył w tym elemencie 78 punktów, wyraźnie wyprzedzając drugiego w tej klasyfikacji Piotra Nowakowskiego z Vervy Warszawa Orlen Paliwa (56 oczek). Łącznie zdobył 258 punktów. Dwukrotnie został wyróżniony statuetką dla najlepszego zawodnika (MVP) spotkania.

 

PGE Skra nie rezygnuje ze swej legendy! Koszulki z Wlazłym już gotowe

 

Doświadczony siatkarz w transferowych spekulacjach był łączony m.in. z ekipą Jastrzębskiego Węgla. Jak się jednak okazało, zdecydował się na opuszczenie polskich parkietów i powrót do ligi irańskiej. Zagra w stołecznym klubie Saipa Tehran. Nowy klub Seyeda to siedmiokrotny wicemistrz Iranu, ostatni srebrny medal wywalczył w 2019 roku.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport, sarpoosh.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie