Co z tegoroczną Ligą Mistrzów? Wyciekły ważne szczegóły

Piłka nożna
Co z tegoroczną Ligą Mistrzów? Wyciekły ważne szczegóły
fot. PAP
Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” turniej w Lizbonie będzie miał miejsce od 12 do 23 sierpnia.

Kolejne rozgrywki ligowe wracają do życia, jednak wciąż nie wiemy co ze zmaganiami w Europie. Liga Mistrzów i Liga Europy są zawieszone, choć wkrótce może się to zmienić. „La Gazzetta dello Sport” dotarła do szczegółowego planu UEFA na europejskie puchary. Są już wstępne daty dokończenia bieżącego sezonu.

Rozgrywki Ligi Mistrzów wciąż stoją pod znakiem zapytania. Z powodu pandemii UEFA przerwała w połowie rewanże 1/8 finału, dlatego wciąż nie znamy pełnego składu ćwierćfinalistów. Według wcześniejszych doniesień turniej zaległe mecze będą dograne, a finałowa ósemka rozegra kolejne spotkania w stolicy Portugalii.

Tym samym finał rozgrywek nie odbędzie się w Stambule. Zdaniem „La Gazzetta dello Sport” turniej w Lizbonie będzie miał miejsce od 12 do 23 sierpnia. Wszystkie pary rozegrają mecz bez opcji rewanżu. Wcześniej jednak UEFA dokończy fazę 1/8 finału.

Podobny plan jest wobec Ligi Europy. Finał miałby się odbyć w Kolonii, a cały turniej byłby zlokalizowany na zachodzie Niemiec. Duisburg, Gelsenkirchen, Duesseldorf oraz Frankfurt będą arenami turnieju drugich rozgrywek. Te zaczęłyby się wcześniej, bo 10 sierpnia i trwałyby do 21 włącznie.

Czy polski futbol straci na tej decyzji? Być może nie. UEFA planuje przesunąć miejsca zaplanowanych finałów o rok do przodu. Tym samym Gdańsk i Stambuł zostaną organizatorami meczów sezonie 2020/2021.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze