FEN: Pierwsze oficjalne face to face Wójcika i Kowalskiego

Sporty walki
FEN: Pierwsze oficjalne face to face Wójcika i Kowalskiego
fot. Polsat Sport
Po wygranej z Rafałem Kijańczukiem, Marcin Wójcik stanął naprzeciw Adama Kowalskiego.

Po pokonaniu Rafała Kijańczuka (8-3, 8 KO) na gali FEN 28, Marcin Wójcik (13-7, 6 KO, 5 SUB) stanął oko w oko z Adamem Kowalskim (12-5-1, 2 KO, 3 SUB), z którym już w sierpniu zawalczy o mistrzowski pas kategorii półciężkiej, podczas zaplanowanej na sierpień w Ostródzie gali FEN 29.

Na kolejnym wydarzeniu organizowanym przez Pawła Jóźwiaka dojdzie do pojedynku, którego stawką będzie mistrzowski pas kategorii półciężkiej. Naprzeciw siebie stanie dwóch zawodników, o których sile przekonał się wspomniany wcześniej Kijańczuk. W swoim debiucie w organizacji Fight Exclusive Night musiał bowiem uznać wyższość Kowalskiego, a na ostatniej gali jego umiejętności brutalnie zweryfikował Wójcik.

 

FEN 28: Wyniki i skróty walk

 

W pierwszej rundzie walki na gali z numerem "28", po intensywnym początku w wykonaniu "Kijany", ostatecznie to bardziej doświadczony z zawodników przejął inicjatywę i w drugiej rundzie udało mu się obalić rywala. Po chwili "The Giant" rozbił go ciosami w parterze i sędzia był zmuszony przerwać pojedynek.

 

Tuż po walce okazało się, że kolejnym przeciwnikiem Wójcika będzie Kowalski - do klatki wniesiony został pas FEN i obaj zawodnicy przystąpili do pierwszego, oficjalnego face to face.

 

- Przygotuj się dobrze, żebyśmy dali tak samo dobrą walkę jak ja z Rafałem - powiedział Wójcik.

 

 

- Tak jak się spodziewałem, "The Giant" okazał się lepszy od Rafała. Na pewno będę dobrze przygotowany, ponieważ jestem w treningu już od czterech miesięcy - odparł Kowalski.

 

Obaj zawodnicy okazali sobie szacunek i nie została wylana "nawet kropla" złej krwi.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie