FEN 28: Kita zakończył karierę legendy

Sporty walki
FEN 28: Kita zakończył karierę legendy
fot. Polsat Sport
Pokrajac poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Na gali FEN 28 Michał „Masakra” Kita (19-11, 11 KO) znokautował Igora Pokrajaca (29-15, 16 KO) przed upływem pierwszej minuty walki. Jak się okazało, był to ostatni pojedynek Chorwata w zawodowym MMA. 41-letni zawodnik poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Walka dwóch doświadczonych zawodników MMA skończyła się na korzyść Polaka. Zaledwie po 37 sekundach Chorwat przegrał pojedynek, jak się okazało ostatni w jego karierze. „The Duke” stoczył 44 zawodowe pojedynki dla różnych organizacji w tym tej największej UFC.

Polskim kibicom dał się poznać jako rywal Łukasza „Jurasa” Jurkowskiego w KSW oraz Jana Błachowicza w UFC. Oba pojedynki kończyły się porażkami Chorwata. Pokrajac odniósł również zwycięstwo z Krzysztofem Soszyńskim, z którym miał okazję skrzyżować rękawice blisko dziewięć lat temu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

The inevitable time has arrived. I've competed in this sport for over 20 years and I've loved every minute of it. Now, I just don't have it in myself, what it takes to compete at the level I'm accustomed to. No need to push further when the toll doesn't match the results anymore . As hard as it is to admit this, I'm aware of it all. So now the Duke is bowing out. I've been postponing the unavoidable conclusion for a long time. I've participated in this great sport of MMA because I loved it, but now I just don't have the drive to match it costs to enjoy doing it as you enjoy watching it. Thank you to all the supporters, organizations and opponents along this great journey. Duke out. @ufceurope @ufc @sbcrevenge @ksw_mma @fightexclusivenight @ffcfighting

Post udostępniony przez Igor The Duke Pokrajac Ufc (@igorpokrajac)„Nieuniknione musiało nadejść. Walczyłem w tym sporcie przez 20 lat i kochałem to przez każdą minutę. Teraz już nie mam tego czegoś, co jest potrzebne do walki na tym poziomie. Nie ma sensu robić czegoś, skoro nie przynosi rezultatów. Ciężko to przyznać, ale jestem pełni świadomy. Duke wychodzi. Przenosiłem coś, co musiało się wydarzyć „ – napisał na Instagramie Pokrajac.

ZOBACZ: FEN 28: 37 sekund! Kita błyskawicznie pokonał Pokrajaca (WIDEO)

Do decyzji Chorwata odniósł się także Jóźwiak, który pogratulował udanej kariery zawodnikowi.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie