Środkowa nową... atakującą #VolleyWrocław

Siatkówka
Środkowa nową... atakującą #VolleyWrocław
fot. Cyfrasport
Małgorzata Jasek z Energa MKS Kalisz trafiła do #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław ogłosił nazwisko kolejnej siatkarki na sezon 2020/21. Kontrakt z ekipą ze stolicy Dolnego Śląska podpisała atakująca Małgorzata Jasek. W minionym sezonie występowała ona w klubie Energa MKS Kalisz na pozycji środkowej.

Jasek jest doświadczoną zawodniczką. Od trzech sezonów występuje w ekstraklasie: w latach 2017–19 w DPD Legionovii Legionowo, a ostatni rok spędziła w Energa MKS Kalisz. W minionym sezonie występowała na pozycji środkowej, jednak w ataku spisuje się równie dobrze – do reprezentacji Polski powoływana była właśnie na tej pozycji. Do ekipy Wojciecha Kurczyńskiego dołącza właśnie w roli "bombardierki".

 

Nowa zawodniczka #VolleyWrocław ma na swoim koncie również występy w reprezentacji Polski. W 2016 roku zadebiutowała w biało-czerwonych barwach w meczu z Finlandią podczas eliminacji do mistrzostw Europy siatkarek 2017.

 

Reprezentantka Polski dołącza do Grot Budowlanych Łódź

 

– Bardzo się cieszę, że w nadchodzącym sezonie będę mogła reprezentować #VolleyWrocław, klub z piękną, długoletnią tradycją siatkarską. Wiele dobrego słyszałam o trenerze Wojciechu Kurczyńskim i całym sztabie. Wierzę że nasza współpraca będzie bardzo owocna i z całą drużyną dostarczymy naszym wspaniałym kibicom mnóstwo niezapomnianych emocji – powiedziała Jasek.

 

– Analizowaliśmy rynek dostępnych dla nas atakujących i zdecydowaliśmy się postawić na parę, która wzajemnie będzie się napędzała do walki o wyjściową szóstkę. Dzisiaj przedstawiamy Gosię, która trafia do nas z Kalisza. Zdajemy sobie sprawę z tego, że grała tam jako środkowa bloku. Po wspólnych rozmowach doszliśmy do wniosku, że atak to pozycja, na której Gosia chce się rozwijać, a my stworzymy ku temu warunki – dodał prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A Jacek Grabowski.

 

 

Jasek jest pierwszą atakującą w zespole #VolleyWrocław. Ma 25 lat i mierzy 191 cm wzrostu. Jej zasięg w ataku wynosi 305 cm. Na ten moment w drużynie są dwie środkowe Karolina Fedorek i Aleksandra Gancarz, trzy przyjmujące Natalia Murek, Paula Słonecka i Joanna Chorąży, libero Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek oraz rozgrywająca Weronika Wołodko. Zespół poprowadzi dotychczasowy trener Wojciech Kurczyński w duecie z Dawidem Murkiem.

 

***

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, volleywroclaw.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie