Nowa umowa trenera Śląska! Kontrakt do 2022 roku

Piłka nożna
Nowa umowa trenera Śląska! Kontrakt do 2022 roku
Fot. PAP

W poniedziałek Śląsk Wrocław poinformował, że kontrakt z trenerem Vitezslavem Lavicką został przedłużony. Umowa Czecha ma obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

Trwa świetny czas dla Śląska Wrocław. Drużyna z Dolnego Śląska najpierw w znakomitym stylu pokonała ŁKS Łódź, wygrywając 4:0, a następnie awansowała na trzecie miejsce w tabeli. To ogromna zasługa trenera Vitezslava Lavicki, który w nagrodę otrzymał nowy kontrakt. W poniedziałek Śląsk poinformował, że przedłużył kontrakt z trenerem pierwszej drużyny. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2022 roku.

 

"Cieszę się, że stawimy dziś kolejny krok naprzód. Poznałem dobrze klub, jego historię, ludzi w nim pracujących i chciałbym dalej być jego częścią. Moja filozofia pracy się nie zmienia - chcemy dalej się rozwijać i osiągać założone cele, a jest to możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców" – powiedział Lavicka.

 

Lavicka pracuje we Wrocławiu od stycznia 2019 roku.

 

 

 

"Trener zrealizował zadania, które zakładaliśmy na początku współpracy. Przeprowadził drużynę przez trudny okres walki o utrzymanie, a następnie zespół pod jego wodzą z dużym spokojem zapewnił sobie miejsce w grupie mistrzowskiej" – dodał prezes Śląska Piotr Waśniewski.

 

Lavicka to były szkoleniowiec Sparty Praga, Viktorii Zizkov, Slovana Liberec i australijskiego Sydney FC. Dwukrotnie był selekcjonerem reprezentacji Czech do lat 21. Na koncie ma mistrzostwo Czech i Australii. Jako zawodnik Sparty siedmiokrotnie świętował mistrzostwo Czechosłowacji.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Śląsk zajmuje obecnie trzecie miejsce. 

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze