Znamy szczegóły kontraktu Peszki. Wielkie pieniądze!

Piłka nożna
Znamy szczegóły kontraktu Peszki. Wielkie pieniądze!
fot. Cyfrasport
Sławomir Peszko w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Wieczystej Kraków.

Sławomir Peszko przeszedł z Lechii Gdańsk do Wieczystej Kraków, klubu który występuje w lidze okręgowej, czyli na szóstym poziomie rozgrywek. Nawet biorąc pod uwagę fakt, że 44-krotny reprezentant Polski w lutym skończył 35 lat, informacja budzi zdumienie.

Peszko, podobnie jak kilku innych zawodników jeszcze przed wybuchem epidemii, wezwał Lechię do zapłaty zaległych pensji. Co prawda klub zapłacił pieniądze, ale nie w wymaganym terminie 14 dni. Zgodnie z regulaminem, mógł zatem rozwiązać kontrakt z winy klubu. I tak też zrobił, negocjując w tym czasie kontrakt z Wisłą Płock i Termaliką Nieciecza. Przerwa w rozgrywkach sprawiła, że rozmowy zostały zawieszone, a po restarcie zmieniła się sytuacja ekonomiczna i tematy upadły.

 

Zobacz także: Sensacyjny transfer stał się faktem! Peszko piłkarzem "okręgówki"

 

Transfer do Wieczystej to efekt tego, że krakowski biznesmen (właściciel sieci aptek) Wojciech Kwiecień nie dogadał się z Wisłą Kraków i postanowił ulokować swoje pieniądze w innym małopolskim klubie. Według naszych informacji, był w stanie wyłożyć bardzo duże pieniądze na pensję dla zawodnika, który ma przyciągać uwagę publiczności, mediów i pomóc w awansie do czwartej ligi. Peszko będzie zarabiać 40 tysięcy złoty miesięcznie netto! Biorąc pod uwagę, że wypełni kontrakt (ma on obowiązywać na na rok z opcją przedłużenia o rok), może zainkasować 960 tysięcy złotych. To pieniądze porównywalne z tymi, które mógł wynegocjować w Płocku czy Niecieczy.

 

Dla mającego swoje najlepsze lata za sobą zawodnika, gra w Wieczystej może być zatem łączeniem przyjemnego z pożytecznym. Ze swoimi umiejętnościami na tym pułapie rozgrywkowym będzie się najprawdopodobniej świetnie bawić grą w piłkę, a jednocześnie nie straci finansowo.

 

W Krakowie coraz głośniej jest o tym, że do Wieczystej trafi niebawem również innym gracz z Ekstraklasy – 36-letni pomocnik Wisły Kraków Rafał Boguski.

Cezary Kowalski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze