Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk podpisali finansowe aneksy

Żużel
Żużlowcy Wybrzeża Gdańsk podpisali finansowe aneksy
fot. Cyfrasport

Wszyscy żużlowcy występującego w pierwszej lidze Zdunek Wybrzeża doszli do porozumienia z klubem w sprawie nowych warunków premiowania i podpisali aneksy do kontraktów. Pierwszy po przerwie trening na własnym stadionie gdańszczanie zaplanowali w czwartek.

„Od początku pandemii byliśmy w kontakcie z żużlowcami i w żadnym momencie nie mieliśmy obaw, że coś mogłoby potoczyć się niekorzystnie dla drużyny. Rozmowy w sprawie aneksów były szybkie, konkretne i toczyły się w bardzo dobrej atmosferze. Zawodnicy przede wszystkim chcą już znaleźć się na torze i walczyć o punkty. Na tym się skupiamy i wierzymy, że w tym sezonie zespół da nam bardzo dużo radości” – powiedział prezes klubu Tadeusz Zdunek.

 

Zawodnicy przystali na obniżkę stawki za punkt przeciętnie o 25 procent i dzięki temu zabiegowi klub zaoszczędzi na premiach około 300 tys. złotych.

 

Ruszył nowy sezon ekstraligi żużlowej! Sparta lepsza od Motoru

 

Reprezentanci Zdunek Wybrzeża trenowali na torze w marcu, ale ze względu na pandemię koronawirusa mieli dłuższą przerwę. Ponowne zajęcia na motorach zaplanowane zostały w czwartek.

 

Trener Mirosław Berliński będzie miał do dyspozycji prawie wszystkich zawodników poza Aleksandrem Kajbuszewem. 18-letni Rosjanin szykuje się do startów w Turbinie Bałakowo, a poza tym ma na razie niewielką szansę na znalezienie się w meczowym składzie gdańskiego zespołu.

 

Do trzech miejsc dla zagranicznych żużlowców pretendują doświadczeni Duńczyk Mikkel Bech, Szwed Jacob Thorssell oraz rodacy tego pierwszego, Peter Kildemand, który ostatniego sezonu w barwach Stali Gorzów Wielkopolski nie może zaliczyć do udanych oraz występujący ostatnio w Polonii Piła Rasmus Jensen.

 

Parę krajowych seniorów powinni tworzyć Kacper Gomólski i Krystian Pieszczek, a w rezerwie jest pozyskany z ROW Rybnik Robert Chmiel.

 

Z kolei wśród młodzieżowców 60-letni szkoleniowiec ma do dyspozycji Karola Żupińskiego, wypożyczonego ze Stali Gorzów Alana Szczotkę, Piotra Gryszpińskiego oraz Amadeusza Szulista, który niedawno uzyskał licencję.

 

Na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi gdańszczanie mieli zmierzyć się na początku kwietnia u siebie z Unią. W środę powinien być znany nowy terminarz i wszystko wskazuje na to, że 11 lipca w pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Berlińskiego podejmą ekipę z Tarnowa. Podstawowym celem Wybrzeża jest wywalczenie awansu do play-off.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze