Golkiper Zagłębia będzie następcą Majeckiego w Legii?

Piłka nożna
Golkiper Zagłębia będzie następcą Majeckiego w Legii?
Fot. PAP

Na liście transferowej Legii ma znajdować się 24-letni Dominik Hładun. Golkiper Zagłębia Lubin miałby przy Łazienkowskiej zastąpić Radosława Majeckiego, który 1 lipca zostanie zawodnikiem AS Monaco.

Już wkrótce 20-letni Radosław Majecki opuści Legię Warszawa, aby występować w AS Monaco. Utalentowany polski golkiper przeniesie się do Księstwa Monako za rekordowe 7 mln euro. Wszystko wskazuje na to, że swój ostatni mecz rozegra przy Łazienkowskiej z Piastem Gliwice, a 1 lipca wyruszy na zachód Europy (AS Monaco nie godzi się wciąż na przedłużenie jego wypożyczenia do Legii). 

 

Stołeczni rozpoczęli więc poszukiwania następcy Majeckiego. W notatnikach warszawskich skautów znalazło się nazwisko m.in. Litwina Giedriusa Arlauskisa. Wicemistrzowie Polski spóźnili się jednak, bo Arlauskis, który był do wzięcia za darmo, związał się umową z jednym z klubów z rejonu Zatoki Perskiej.

 

Teraz na liście transferowej Legii ma znajdować się 24-letni Dominik Hładun. Golkiper Zagłębia Lubin od dłuższego czasu ma być obserwowany przez Legię - tak twierdzi serwis Mkszaglebie.pl. Hładuna natomiast mieliby zastąpić w Lubinie Mateusz Lis z Wisły Kraków lub Tomasz Loska z Górnika Zabrze. 

 

W poprzednim sezonie Hładun był pewnym punktem Zagłębia, które jednak teraz nie awansowało do fazy mistrzowskiej PKO BP Ekstraklasy. Pochodzący z Lubina golkiper w trwających rozgrywkach zanotował 14 występów, broniąc na zmianę z Konradem Forencem. Wychowanek Zagłębia łącznie ma na koncie 52 mecze w Ekstraklasie. Występował także w Fortuna 1 Lidze - na wypożyczeniu w Chojniczance Chojnice.  

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Hładun na 300 tys. euro. Jego umowa ważna jest do 30 czerwca 2021 roku.

seb, Polsat Sportq

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze