Leon skomentował transfer Bednorza: Będzie znaczącą postacią

Siatkówka
Leon skomentował transfer Bednorza: Będzie znaczącą postacią
fot.
Po dwóch latach w Modenie Bednorz przeniósł się do Zenitu Kazań.

Wilfredo Leon był gościem Poranka z Polsatem Sport. Reprezentant Polski skomentował sytuacje na rynku transferowym we Włoszech, jak i w Rosji. Zawodnik Perugii przez lata reprezentował Zenit Kazań, do którego przeniósł się Bartosz Bednorz. Czy dał jakieś cenne rady swojemu koledze? – Na pewno bardzo im pomoże, bo ma potencjał – przyznał.

Po dwóch latach w Modenie Bednorz przeniósł się do Zenitu. W Kazaniu dostrzegli jego potencjał i biorąc pod uwagę jego młody wiek, liczą, że będzie wzmocnieniem na lata. W tej samej drużynie występował Leon, który wypowiedział się na temat przenosin kolegi z reprezentacji.

- Tak, rozmawialiśmy trochę z Bartoszem o Zenicie. Grałem tam cztery lata i wiem, że to jest klub na wysokim poziomie. On bardzo im pomoże, bo ma potencjał. Opisałem mu miejsca, gdzie może zamieszkać i zobaczyć coś ciekawego. Przekazałem mu też, że będzie dużo latał na ligowe spotkania. No i oczywiście przestrzegłem przed pogodą, ponieważ zima jest w Rosji bardzo sroga - powiedział.

Mecze polskich siatkarzy z kibicami na trybunach? Jest na to szansa

Sporo dzieje się w Kazaniu, ale liga włoska również nie próżnuje. Sir Safety Perugia dokonała kilku transferów, które mają zmienić oblicze drużyny. Do ekipy Vitala Heynena dołączyli m.in. Jan Zimmermann, Thijs ter Hors czy Luciano De Cecco. Oprócz nowych nabytków zespół opuściło pięciu graczy. Rotacja w klubie jest zatem spora.

- Perugia robi dużo transferów, kilka z nich jest skomplikowanych do omówienia ze względu na sytuację związaną z koronawirusem. Kluby podupadają, ale ważne jest, że liga wraca w następnym sezonie. Przyjście kilku zawodników było dla mnie niespodzianką. Na pewno to nie były decyzje drużyny tylko prezesa i dyrektora – dodał.

- Najważniejsze, że trener został – podsumował w studiu Karol Kłos, nawiązując do osoby Vitala Heynena.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie