Leon ujawnił, kto rządzi u niego w domu

Siatkówka
Leon ujawnił, kto rządzi u niego w domu
fot. Polsat Sport
- Tęskniłem za siatkówką - mówi Wilfredo Leon

Wilfredo Leon w "Poranku z Polsatem Sport" zdradził m.in. jaki podział obowiązków panuje u niego w domu. Reprezentant Polski opowiedział o ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Polski w Spale.

Jerzy Mielewski: To było specyficzne zgrupowanie. Dla Ciebie to też coś nowego, byłeś z drużyną, ale tak naprawdę do żadnej wielkiej imprezy się nie przygotowywaliście. Tylko gry i zabawy.

 

Wilfredo Leon: Tak właśnie było, bardzo fajna atmosfera. Jestem bardzo zadowolony, bo w końcu, po trzech miesiącach przerwy wróciliśmy by budować kadrę. Pierwsze zgrupowanie było bardzo miłe, teraz czekam na drugie i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej.

 

O siatkówce merytorycznie nie porozmawiamy, bo praktycznie jej nie ma. Ale gdy pojawiliście się w hali, to nareszcie zaczęliście odbijać piłkę, skakać i grać "szóstki". Czy ten powrót był dla Ciebie trudny? Czy rzeczywiście rozbrat z piłka był widoczny?

 

Było trochę ciężko, ale z drugiej strony czekałem na to. Tęskniłem za siatkówką. Trzy miesiące przerwy, cały czas w domu, to wszystko sprawiło, że miałem lekką depresję. Ale w końcu wróciliśmy, pracujemy z kadrą, pierwsze zgrupowanie nie było tak ciężkie, ale było o.k. W domu jednak cały czas pracowałem, więc forma jest.

 

Nadchodzą zmiany na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarek

 

Teraz czeka Was kolejna część zgrupowania i zagracie mecze towarzyskie z Niemcami. To będzie bardzo ważne.

 

Te mecze będą dla nas bardzo ciekawe, bo wtym roku nie graliśmy dużo. Ani jako reprezentacja, ani w klubach. Myślę, że może to nam dodać pewności siebie, zobaczymy na jakiem poziomie jesteśmy po tak długiej przerwie.

 

Mam nadzieję, że nie przeszkadzamy Ci w poranku. Jako tata budzisz się wcześnie.

 

Obudziłem się wcześnie, ale mały i mała jeszcze śpią. Nie słyszą nas w tej chwili.

 

Podczas treningów w domu praca z dziećmi jest ważna, jeżeli chodzi o przygotowanie kondycyjne.

 

Dokładnie, jeżeli chodzi o kardio, to rzeczywiście najlepszy trening.

 

A czy lubisz "oporządzać" dzieciaki?

 

Czy lubię? Powiem tak: na 70 - 30.

 

No to wiemy już, kto rządzi w domu.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

J. Mielewski, W, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie