Rogal "Górala"! Cudowne okienko 20-latka z Podbeskidzia (WIDEO)

20-letni Mateusz Sopoćko popisał się w spotkaniu Podbeskidzia z Puszczą Niepołomice cudownym strzałem na wagę remisu. Młody pomocnik bielszczan przymierzył idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Karola Niemczyckiego.

Trener Podbeskidzia Krzysztof Brede musiał być niezmiernie rozczarowany wynikiem pierwszej połowy spotkania z Puszczą, zakończonej wynikiem 1:2, bo już w przerwie wpuścił na murawę dwóch nowych graczy. Jednym z nich był Mateusz Sopoćko, który w 79. minucie wreszcie rozruszał nieco nudną drugą odsłonę. 20-latek dostał piłkę na 25 metrze od bramki i po szybkim rzucie oka kropnął w kierunku dalszego rogu bramki. Idealnie dokręcona piłka wylądowała w okienku bramki Karola Niemczyckiego!

Okazało się, że był to gol na wagę remisu lidera z drużyną środka tabeli. Dla samego 20-latka było to z kolei premierowe trafienie w Fortuna 1 Lidze. Sopoćko do Bielska-Białej wypożyczony jest z Lechii Gdańsk, ale ze względu na dużą konkurencję wśród młodzieżowców w ekipie Górali, nie dostawał zbyt wiele szans na grę.