Syn słynnej pary tenisowej postawił na baseball

Tenis
Syn słynnej pary tenisowej postawił na baseball
fot. PAP/EPA

Jaden Gil Agassi, syn słynnego tenisowego małżeństwa Steffi Graf i Andre Agassiego, pisze swoją historię – uprawia baseball i specjaliści wróżą mu karierę w zawodowej lidze MLB. 18-latek był nawet wymieniany wśród perspektywicznych zawodników draftu na oficjalnej stronie ligi.

Ostatecznie kontuzja i zmienione zasady czerwcowego naboru do MLB z powodu pandemii koronawirusa (z tego powodu nie rozpoczął się jeszcze sezon) spowodowały, że nastolatek nie został wybrany. Fachowcy nie mają jednak wątpliwości, że jest tylko kwestią czasu kiedy młody Agassi znajdzie się w gronie zawodowców.

 

Na razie stawia na edukację i karierę w lidze akademickiej. Jesienią rozpocznie studia w University of Southern California, a lato planuje przeznaczyć na treningi w baseballowej akademii w Las Vegas.

 

Agassi kończy 50 lat. Lista jego sukcesów jest bardzo długa

 

Graf i Agassi zawsze podkreślali, że nie będą kierować wyborami sportowymi dzieci – oprócz Jadena Gila mają jeszcze młodszą o dwa lata córkę Jaz Elle. Tenisowa para gwiazd, która wzięła ślub w 2001 r., uchodzi za zgodne małżeństwo, chroniące swoją prywatność. Obydwoje angażują się jednak w wiele akcji charytatywnych. Szczególną opieką otaczają dzieci w rodzinnym mieście tenisisty Las Vegas.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie