Utalentowany przyjmujący nowym siatkarzem Jastrzębskiego Węgla!

Siatkówka
Utalentowany przyjmujący nowym siatkarzem Jastrzębskiego Węgla!
fot. PAP
– Michał Gierżot udowodnił, że ma zdolność konkurowania na wysokim poziomie i wykazał cechy, które pomogą mu rozwinąć się w solidnego gracza PlusLigi – stwierdził trener Luke Reynolds.

Jastrzębski Węgiel podpisał dwuletni kontrakt z przyjmującym Michałem Gierżotem. 18-letni siatkarz jest adeptem Akademii Talentów klubu z Jastrzębia-Zdroju.

Gierżot występuje na pozycji przyjmującego. Ma białorusko-rosyjskie korzenie. Jego ojciec wywodzi się z okolic Mińska, natomiast pochodząca z Anapy mama Natalia występowała w młodzieżowych reprezentacjach Związku Radzieckiego, a po rozpadzie ZSRR była reprezentantką Białorusi w siatkówce. Występowała m.in. w słynnej Urałoczce Jekaterynburg u trenera Nikołaja Karpola, zaś karierę sportową zakończyła w Chemiku Police. I to właśnie w tym zachodniopomorskim mieście w 2001 roku urodził się Michał. Za namową matki w 2014 roku trafił do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.

 

– Mój rodzinny dom jest w Policach, ale to w Jastrzębiu-Zdroju mam swój prawdziwy dom. Tutaj się wychowałem, tutaj spędziłem swoje lata młodości i tutaj zacząłem rozumieć, co to jest prawdziwa siatkówka – powiedział Gierżot.

 

Zawodnik, który dysponuje podwójnym obywatelstwem: polskim oraz białoruskim, jest podekscytowany możliwością występów w pierwszym zespole Jastrzębskiego Węgla.

 

– Spełnia się moje marzenie. Fakt, że mogę usiąść w szatni pierwszego zespołu z tak świetnymi zawodnikami, to dla mnie ogromne wyróżnienie. Jastrzębski Węgiel to miejsce, w którym siatkówka z mojej pasji stała się moim życiem – dodał młody przyjmujący.

 

Gierżot miniony sezon spędził w SMS PZPS I Spała, w barwach którego grał w Krispol 1. Lidze. Wystąpił w 22 meczach, w których zdobył 299 punktów, co daje średnią ponad 13 punktów na mecz. Najwięcej punktów zdobył w starciu z AZS AGH Kraków, zapisując na swoim koncie 21 oczek.

 

W załączonym materiale wideo przedstawiamy jego najlepsze akcje w transmitowanym przez Polsat Sport meczu przeciwko BBTS Bielsko-Biała (1:3), który rozegrano na początku lutego:

 

 

– Michał jest zawodnikiem Akademii Talentów, który ma za sobą świetny sezon w pierwszej lidze w zespole SMS Spała. Udowodnił, że ma zdolność konkurowania na wysokim poziomie i wykazał cechy, które pomogą mu rozwinąć się w solidnego gracza PlusLigi. Będzie to świetna okazja do pracy z utalentowanym młodzieżowym zawodnikiem i "popchnięcia" go na wyższy poziom – zaznaczył trener Luke Reynolds.

 

– Michał Gierżot to kolejny obok Patryka Cichosza-Dzygi adept Akademii Talentów, który dołącza przed nowym sezonem do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Obaj przeszli w Akademii przez wszystkie kategorie wiekowe i są jednymi z najbardziej perspektywicznych graczy z rocznika 2001. Michał swoją grą zapracował sobie na to, by dostać szansę w zespole seniorskim w naszym Klubie. Życzyłbym sobie, by za kilka lat ten wyszkolony przez naszą Akademię zawodnik stanowił o sile zarówno naszego Klubu, jak i polskiej siatkówki w ogóle – stwierdził prezes Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

RM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie