Wisła przedłuża kontrakty. Dahne postanowił odejść

Piłka nożna
Wisła przedłuża kontrakty. Dahne postanowił odejść
Fot. PAP

Dziewięciu piłkarzy podpisało aneksy do umów z Wisłą Płock. Pozostaną oni w klubie do 30 lipca. Kontraktu nie przedłużył tylko jeden zawodnik – bramkarz Thomas Dahne.

Dominik Furman, Grzegorz Kuświk, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk, Hubert Adamczyk, Suad Sahiti, Jarosław Fojut, a także wypożyczeni z Legii Warszawa i Empoli Mikołaj Kwietniewski oraz Michał Marcjanik – to lista dziewięciu zawodników, którzy zdecydowali się przedłużyć swoje umowy z Wisłą Płock. Ich kontrakty miały wygasać 30 czerwca; teraz zostały przedłużone do 30 lipca. Dzięki temu drużyna trenera Radosława Sobolewskiego będzie mogła spokojnie dokończyć trwający sezon ligowy. 

 

"W związku z pandemią koronawirusa COVID-19 sezon PKO BP Ekstraklasy 2019/2020 został wstrzymany, co finalnie poskutkowało wydłużeniem rozgrywek. Obecny sezon dla Nafciarzy zakończy się 18 lipca, kiedy to zmierzymy się w ostatniej kolejce na wyjeździe z Rakowem Częstochowa (początek spotkania o godzinie 17:30)" - czytamy na stronie klubu. 

 

Jedynym zawodnikiem, który nie zdecydował się na przyjęcie propozycji miesięcznego przedłużenia kontraktu, jest bramkarz Thomas Dahne.

 

 

Kilku z nich to podstawowi zawodnicy Wisły. Furman rozegrał w tym sezonie aż 30 meczów, Stefańczyk 19, Sahiti 17, Kuświk 16, Marcjanik 15, a Kwietniewski 10. Adamczyk zagrał czterokrotnie, Fojut trzykrotnie, a Sielewski rozegrał tylko jedno spotkanie. Dahne, który postanowił pożegnać się z Płockiem, był podstawowym golkiperem klubu i zdążył rozegrać 25 meczów.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła zajmuje obecnie dwunaste miejsce.  

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze