Doświadczona przyjmująca opuszcza Budowlanych Łódź

Siatkówka
Doświadczona przyjmująca opuszcza Budowlanych Łódź
Fot. Cyfrasport
Agata Babicz odchodzi z klubu Grot Budowlani Łódź.

Kolejna siatkarka opuszcza Grot Budowlanych Łódź. Agata Babicz dołączyła do zespołu w rozgrywkach 2018/19. Spędziła w nim dwa sezony, a teraz przyszedł czas pożegnania.

W pierwszym sezonie w barwach łódzkiego klubu przyjmująca doznała kontuzji. Babicz podczas meczu dziewiętnastej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy Budowlanymi a Chemikiem Police zerwała więzadła krzyżowe lewej nogi. Siatkarka została wykluczona z gry na pewien czas. W ubiegłym sezonie udało jej się wrócić na parkiet, ale rozgrywki przerwała pandemia koronawirusa.

 

Babicz z pobytu w łódzkim zespole zapamięta nie tylko kontuzję i nietypowo zakończony sezon. Wraz z Budowlanymi zdobyła Spuperpuchar Polski oraz wicemistrzostwo kraju.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Agata Babicz nie zagra w #grotbudowlaniłódź Adziu, dziękujemy! #powodzenia #dziekujemy 😘#transfer #budowlanitomy💙🏐❤️ #lsk #tauronliga #budowlaniłódź

Post udostępniony przez Grot Budowlani Łódź (@budowlani_lodz)

 

Jedne zawodniczki odchodzą, inne przychodzą do drużyny z Łodzi. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza na nadchodzący sezon powoli się krystalizuje. Na ten moment podpisane zostały rozgrywające: Julia Nowicka, Ewelina Tobiasz. Na środku siatki zobaczymy Annę Lewandowską i Małgorzatę Lisiak (z domu Śmieszek). Paulina Damaske i Monika Fedusio będą odpowiedzialne za przyjęcie.

 

Zobacz też: Zagraniczna środkowa opuszcza łódzki klub

 

34-letnia zawodniczka przygodę z siatkówką zaczęła w Stali Mielec. Następnie sezon spędziła w Jedynce Aleksandrów Łódzki. W latach 2013-2018 osiedliła się w Pile, grając dla PGNiG Nafta.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze