Fortuna 1 Liga: Cztery gole w Sosnowcu. Piasecki bohaterem meczu!

Zagłębie S

Zagłębie Sosnowiec zremisowało na Stadionie Ludowym 2:2 z Radomiakiem Radom w 26. kolejce Fortuna 1 Ligi. Bohaterem gospodarzy okazał się Fabian Piasecki, który pojawił się na murawie w drugiej połowie i zdobył dwie bramki. Dzięki nim prowadzi samodzielnie w klasyfikacji strzelców.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla gości z Radomia, którzy na prowadzenie wyszli w drugiej minucie. Wynik spotkania otworzył Niemiec Meik Karwot. Po pół godzinie od pierwszego gwizdka sędziego, na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:0. Na listę strzelców wpisał się Rafał Makowski.

Najpierw awans do II ligi, teraz okręgówka. Kolejne transfery Wieczystej

W drugiej połowie na boisku zameldował się Fabian Piasecki. Ten ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Po ponad godzinie spotkania trafił do siatki po raz pierwszy, a dwie minuty przed regulaminowym końcem gry wyrównał stan rywalizacji. Dla 25-latka urodzonego we Wrocławiu były to 13. i 14 trafienie w obecnym sezonie. Dzięki temu stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. W tabeli Fortuna 1 Ligi Radomiak umocnił się na czwartym miejscu, natomiast sosnowiczanie okupują dziesiątą lokatę.

Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 2:2 (1:2)

Bramki: Fabian Piasecki (67', 88')  - Meik Karwot (2'), Rafał Makowski (34')

Żółte kartki Markas Beneta, Patryk Małecki, Rafał Grzelak - Patryk Mikita, Meik Karwot, Maciej Świdzikowski

Sędzia: Marek Opaliński (Legnica)