Fortuna 1 Liga: Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom. Relacja i wynik na żywo

W 26. kolejce PlusLigi Zagłębie Sosnowiec podejmie Radomiaka Radom. Po przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa podopieczni Dariusza Banasika jeszcze nie przegrali. Czy w środę podtrzymają tę znakomitą serię? Relacja na żywo i wynik meczu Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom na Polsatsport.pl.

Radomiak to zespół z ogromnymi aspiracjami. Piłkarze beniaminka utrzymują się w czołówce rozgrywek zaplecza Ekstraklasy i śmiało zerkają w kierunku miejsc premiowanych bezpośrednim awansem.

Przerwa spowodowana koronawirusem wpłynęła na ekipę trenera Banasika zbawiennie. Przed jej rozpoczęciem zanotowali bowiem dwie porażki kolejno z Wartą Poznań (0:3) i GKS 1962 Jastrzębie (2:3), a wrócili w wielkim stylu, notując serię trzech meczów bez porażki. Najpierw bezbramkowo zremisowali z Odrą Opole, a potem wygrywali 2:1 z Sandecją Nowy Sącz i 2:0 z Chrobrym Głogów.

Boruc zostanie dłużej w Bournemouth

Zagłębie podejdzie do spotkania w słabszych nastrojach po porażce 1:2 z GKS Bełchatów. Ekipa Krzysztofa Dębka po powrocie na murawę dopisała do swojego dorobku cztery punkty. Rozpoczęła od remisu 1:1 z GKS Tychy, a potem wygrała 2:1 ze Stomilem Olsztyn.

Bilans bezpośrednich spotkań przemawia za sosnowiczanami. Wygrali aż siedem z jedenastu potyczek, remisując trzy razy i jednokrotnie przegrywając. Jedyne zwycięstwo radomian miało miejsce w ostatnim starciu tych zespołów w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Ekipa z Mazowsza wygrała wtedy 2:1 po golach Mateusza Cichockiego, Mateusza Michalskiego i Fabiana Piaseckiego.

Czy własny obiekt pozwoli piłkarzom Zagłębia poprawić ten rezultat?

Relacja na żywo i wynik meczu Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom od godziny 16:00 na Polsatsport.pl.