Najpierw awans do II ligi, teraz okręgówka. Kolejne transfery Wieczystej

Piłka nożna
Najpierw awans do II ligi, teraz okręgówka. Kolejne transfery Wieczystej
Fot. PAP

Wieczysta Kraków nie zatrzymuje się na rynku transferowym. Po podpisaniu umowy ze Sławomirem Peszką klub zakontraktował kolejnych zawodników. To 27-letni Mateusz Gamrot i 25-letni Patryk Kołodziej.

Jeszcze nie opadł kurz po sensacyjnym transferze byłego reprezentanta Polski Sławomira Peszki do Wieczystej Kraków, a klub już ogłosił nazwiska kolejnych zawodników. Nowymi piłkarzami grającego w klasie okręgowej zespołu zostali 27-letni Mateusz Gamrot oraz 25-letni Patryk Kołodziej. Obaj podpisali umowy ważne do 30 czerwca 2023 roku, które obowiązywać będą od 1 lipca.

 

Zarówno Gamrot, jak i Kołodziej są zawodnikami Hutnika Kraków, który awansował do II ligi. W zakończonym sezonie III ligi pierwszy rozegrał 19 spotkań i zdobył trzy gole, natomiast drugi zagrał w 16 meczach i siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

 

Obaj zawodnicy mają doświadczenie z Fortuna 1 Ligi. Gamrot (wychowanek Hutnika), przez trzy sezony był zawodnikiem ŁKS Łódź, z którym występował w III, II i 1 Lidze – zagrał w niej 10 razy. Na tym samym poziomie rozgrywkowym występował także Kołodziej, który zanotował trzy spotkania w barwach Puszczy Niepołomice.

 

 

Co więcej, mówi się o kolejnym wielkim nazwisku. Do Peszki, ale także innych zawodników z ekstraklasową przyszłością (m.in. Bartosza Iwana, Piotra Madejskiego, Macieja Bębenka), miałby dołączyć Rafał Boguski!

 

"W Krakowie coraz głośniej jest o tym, że do Wieczystej trafi niebawem również innym gracz z Ekstraklasy – 36-letni pomocnik Wisły Kraków Rafał Boguski" - poinformował dziennikarz Polsatu Sport Cezary Kowalski.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze