Nowa atakująca na pokładzie #VolleyWrocław

Siatkówka
Nowa atakująca na pokładzie #VolleyWrocław
Fot. Cyfrasport
Wrocławski zespół wzmocni 25-letnia Izabella Rapacz.

W drużynie #VolleyWrocław coraz mniej niewiadomych na nadchodzący sezon. Ostatnio ogłoszona została pierwsza atakująca - Małgorzata Jasek, a teraz przyszedł czas na drugą siatkarkę na tej pozycji. Wrocławski zespół wzmocni 25-letnia Izabella Rapacz.

Rapacz jest Amerykanką polskiego pochodzenia i posiada dwa obywatelstwa. Urodziła się w Krakowie, lecz nie mieszkała tam długo, gdyż razem z rodzicami przeniosła się do Chicago. Początkowo postawiła na koszykówkę, jednak ostatecznie zdecydowała się na siatkówkę. W USA występowała w drużynie Temple University. Do Polski wróciła w 2018 roku, gdy podpisała kontrakt z pierwszoligowym Energetykiem Poznań. Szybko stała się tam podstawową atakującą i zmieniła parkiety na ekstraklasowe. W minionym sezonie broniła barw Bank Pocztowy Pałacu Bydgoszcz. Teraz przenosi się do Wrocławia.

 

 

- Słyszałam wiele dobrego od moich amerykańskich koleżanek, które wcześniej grały we Wrocławiu. Postanowiłam więc spróbować pomóc klubowi i swoją grą podnieść poziom wrocławskiej drużyny. #VolleyWrocław jest bardzo profesjonalnym klubem i mam ogromny zaszczyt, że dano mi szansę reprezentowania tego klubu – powiedziała zawodniczka.

 

Skompletowaliśmy właśnie pozycję atakującej w naszej drużynie. O miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będzie Gosia Jasek i Rapacz. Razem z Wojtkiem Kurczyńskim ustaliliśmy, że rywalizacja na tej pozycji z pewnością przyczyni się do uzyskania lepszego wyniku przez cały zespół. Cieszę się zatem, że udało nam się pozyskać te dwie atakujące i mocno liczę na dobry sezon w ich wykonaniu – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

 

Zobacz też: Grupa Azoty Chemik Police przedłużył kontrakt z kolejną siatkarką

 

Rapacz jest drugą ogłoszoną atakującą w zespole #VolleyWrocław. Ma 25 lat i mierzy 188 cm wzrostu. Zasięg w ataku to 305 cm.

 

Skład #VolleyWrocław coraz bardziej się krystalizuje. W ostatnim czasie poznaliśmy dwie nowe atakujące: Rapacz i Jasek. Wcześniej klub podpisał kontrakty z trzema przyjmującymi: Natalią Murek, Paulą Słonecką i Joanną Chorążą, dwiema libero Karoliną Pancewicz i Agnieszką Adamek, dwiema środkowymi Aleksandrą Gancarz i Karoliną Fedorek oraz rozgrywającą Weroniką Wołodko. Pierwszym trenerem pozostanie Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Informacja prasowa, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze