Portugalskie media: Organizacja turnieju LM sporym wyzwaniem

Piłka nożna
Portugalskie media: Organizacja turnieju LM sporym wyzwaniem
Fot. PAP

Większość portugalskich mediów pozytywnie odbiera środową decyzję UEFA o organizacji w tym kraju turnieju finałowego piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wskazują jednak, że zapewnienie bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa będzie dużym wyzwaniem.

Wydawany w Lizbonie dziennik "Correio da Manha" przypomina, że decyzja o wyborze stadionów Jose Alvalade i Luz na miejsce finałowej fazy LM zbiega się w czasie z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem, przekraczających 300 przypadków na dobę. Wskazuje, że od ponad dwóch tygodni ponad 80 proc. nowych dobowych zakażeń w Portugalii występuje właśnie w aglomeracji Lizbony. 

 

Także internetowy dziennik "Observador" odnotowuje, że ryzyko wystąpienia zakażeń SARS-CoV-2 przed organizacją zaplanowaną na sierpień imprezą w Lizbonie jest duże. Przypomina, że od niedzieli w stolicy oraz w turystycznym regionie Algarve odkryto dwa duże ogniska zakażeń koronawirusem.

 

Tymczasem dziennik "Diario de Noticias" przypomina, że ministerstwo zdrowia Portugalii wydało już w sprawie organizowanego turnieju komunikat, według którego władze kraju "mają być w stanie zapewnić bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne".

 

Znamy nowe terminy meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

 

Komentatorzy przypominają, że atmosfera w powracającej do normalności po epidemii portugalskiej stolicy będzie tym razem bardzo odmienna niż przy okazji decydującego spotkania Champions League sześć lat temu. Wskazują, że z powodu spodziewanej mniejszej liczby turystów w sierpniu miasto nie może liczyć na znaczące wpływy do lokalnej kasy.

 

W środę władze UEFA zadecydowały, że rozgrywki piłkarskiej LM 2019/20 zostaną dokończone w sierpniu w Lizbonie, a Ligi Europy w Niemczech. Obie odbędą się w formule Final Eight, ponieważ w marcu zostały wstrzymane na etapie 1/8 finału.

 

Turniej finałowy w Lizbonie odbędzie się od 12 do 23 sierpnia. Od 12 do 15 sierpnia rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, a 18 i 19 sierpnia półfinały. Triumfator LM zostanie wyłoniony w meczu finałowym 23 sierpnia.

 

Zgodnie ze środową decyzją UEFA faza finałowa rozgrywek Ligi Mistrzów kobiet odbędzie się 21 sierpnia na terenie Hiszpanii. Tamtejsze media wskazują, że decyzja europejskich władz piłkarskich pojawia się trzy dni po deklaracji premiera Pedra Sancheza o spodziewanym nadejściu w tym kraju drugiej fali koronawirusa.

MB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze