Premier League: Manchester City rozbił Arsenal

W środowym meczu 28. kolejki Premier League Manchester City rozbił na swoim stadionie Arsenal 3:0.

W środowym meczu 28. kolejki Premier League Manchester City rozbił na swoim stadionie Arsenal 3:0. Dzięki wygranej piłkarze "The Citizens" umocnili się na drugiej pozycji w tabeli ligi angielskiej, powiększając przewagę na Leicesterem City oraz Chelsea.

Piłkarze Pepa Guardioli tylko teoretycznie mogą jeszcze obronić tytuł. „The Citizens” po 28 meczach zajmują drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego Liverpoolu tracą aż 25 punktów. Mistrzami Anglii po 30 latach zostaną podopieczni Juergena Kloppa. Piłkarzom Manchesteru City w tym sezonie pozostaje walka o wicemistrzostwo Anglii. W starciu z zajmującym dziewiąte miejsce w tabeli Arsenalem pokazali dobry, dynamiczny futbol, choć w wielu akcjach brakowało dokładnych zagrań.

Pierwszy gol padł tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry. Kevin De Bruyne dośrodkował z prawego skrzydła, piłka odbiła się rykoszetem od Davida Luiza, a doszedł do niej niezawodny Raheem Sterling, który strzałem z ostrego kąta w sytuacji sam na sam pokonał niemieckiego bramkarza Bernda Leno.

Druga bramka padła po rzucie karnym w 51. minucie. David Luiz faulował Riyada Mahreza w polu karnym, gdy ten wychodził na dobrą pozycję. Sędzia nie miał wątpliwości - podyktował rzut karny, a Luiza ukarał czerwoną kartką. Gola z rzutu karnego pewnym strzałem zdobył Kevin De Bruyne.

Pod koniec meczu doszło do długiej przerwy, bo Eric Garcia po zderzeniu z Edersonem padł na murawę i przez chwilę się nie ruszał. Cała sytuacja wyglądała dramatycznie. Po interwencji służb medycznych został zniesiony na noszach z boiska, a sędzia doliczył do meczu aż 11 minut.

Tuż po wznowieniu gry piłkarze Manchesteru City przeprowadzili widowiskową akcję, w której Sergio Aguero w stuprocentowej sytuacji trafił z bliska w słupek. Jego uderzenie natychmiast dobił Philip Foden, który ustalił wynik meczu na 3:0. Wygrana Manchesteru mogła być dużo wyższa, ale dobrze w bramce Arsenalu spisywał się Bernd Leno.

Manchester City - Arsenal FC 3:0 (1:0)

Sterling 45+2', De Bruyne (k.) 51', Foden 90+1'

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Eric Garcia, Aymeric Laporte (70' Fernandinho), Benjamin Mendy - Kevin De Bruyne (70' Rodri), Ilkay Gundogan, David Silva (66' Bernardo Silva) - Riyad Mahrez (66' Phil Foden), Raheem Sterling, Gabriel Jesus (80' Sergio Aguero). Trener: Pep Guardiola

Arsenal: Bernd Leno - Hector Bellerin, Pablo Mari (24' David Luiz), Shkodran, Kieran Tierney - Granit Xhaka (8' Dani Ceballos), Matteo Guendouzi (68' Ainsley Maitland-Niles) - Eddie Nketiah (68' Alexandre Lacazette), Joseph Willock (68' Reiss Nelson), Bukayo Saka - Pierre-Emerick Aubameyang. Trener: Mikel Arteta

Żółte kartki: Rodri (Manchester City), Kieran Tierney (Arsenal)

Czerwona kartka: David Luiz (Arsenal)