Reprezentantka Polski nowym nabytkiem MKS Kalisz

Siatkówka
Reprezentantka Polski nowym nabytkiem MKS Kalisz
Fot. PAP
Oliwia Bałuk dołączy do drużyny Energa MKS Kalisz.

Klub Energa MKS Kalisz ogłosił nową przyjmującą, która dołączy do drużyny w sezonie 2020/21. Oliwia Bałuk w ubiegłym sezonie reprezentowała barwy E.Leclerc Radomki Radom. Obecnie młoda siatkarka przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Szczyrku.

20-letnia zawodniczka w rozgrywkach 2019/20 dołączy do grupy dobrze jej znanych młodych talentów z kaliskiej drużyny. Rok temu uczestniczyła w Mistrzostwach Świata U20 razem z Weroniką Centką, Zofią Szczotkiewicz i Julią Mazur. Bałuk była kapitanem drużyny, która w Meksyku zajęła piąte miejsce. Przed tym zdobyła brązowy medal mistrzostw kontynentu U19.

 

Zobacz też: Nadchodzą zmiany na zgrupowaniu reprezentacji Polski siatkarek

 

Przygoda przyjmującej z kadrą Biało-Czerwonych, nie kończy się na juniorskich podbojach. Bałuk jest w kręgu zainteresowań Jacka Nawrockiego, trenera seniorskiej drużyny. Z nią od czwartego czerwca przebywa na zgrupowaniu w Szczyrku.

Ubiegły sezon był dla Bałuk pierwszym na parkietach ekstraklasy. Była podstawą przyjęcia w Radomce, w której barwach rozegrała 62 sety. Zdobyła 76 punktów, w tym 10 blokiem i 8 zagrywką.

 

 

Trener Jacek Pasiński w nadchodzących rozgrywkach będzie miał do dyspozycji Bałuk, ale i wiele nowych twarzy. Klub z Kalisza postawił na kombinację młodości i doświadczenia. Do tej pierwszej grupy należą: Julia Mazur, Marta Budnik, Julia Szczurowska, Zofia Szczotkiewicz oraz Zuzanna Szperlak. W grupie drugiej, tej bardziej doświadczonej, znalazły się Ewlina Polak, Karolina Bednarek, Justyna Łysiak i Monika Gałkowska.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

Np, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze