Spiridonow wyznał prawdę! Nowy klub Muzaja ma problemy

Siatkówka
Spiridonow wyznał prawdę! Nowy klub Muzaja ma problemy
fot. Cyfrasport

Aleksiej Spiridonow w poprzednim sezonie był zawodnikiem klubu Ural Ufa. W wypowiedzi dla agencji RIA Novosti rosyjski siatkarz wyjawił, że prezes tego klubu Walerij Bagmietow nie skontaktował się z nim w sprawie wypłaty zaległych wynagrodzeń. W zespole z Ufy w przyszłym sezonie zagra reprezentant Polski Maciej Muzaj.

Kilka dni temu RIA Novosti otrzymała informację, że zaległości związane z wypłatą pensji siatkarzy w klubie z Ufy wynoszą trzy miesiące. Później były gracz Uralu Aleksandr Abrosimow potwierdził istnienie długu. Prezes klubu powiedział, że zaległości w wynagrodzeniu wynikały ze środków ograniczających nałożonych na Rosję z powodu epidemii koronawirusa, a wypłata wynagrodzeń dla siatkarzy rozpocznie się w najbliższej przyszłości.

 

Siatkarski gigant stracił głównego sponsora! "Jesteśmy zaskoczeni. Musimy obniżyć budżet o 40 procent"

 

– Sytuacja jest trudna z powodu kwarantanny, więc są kłopoty, ale jest to sytuacja tymczasowa. Nasz klub nie ma już problemów, wszystko jest w porządku. Komunikujemy się z zawodnikami. Wszyscy otrzymają płatności na podstawie umów, trzeba tylko trochę pocierpieć. Opóźnienie związane jest tylko z kwarantanną, przez którą zmieniliśmy harmonogram naszych wydatków – przyznał prezes Bagmietow.

 

Do sprawy odniósł się również Spiridonow, który trafił do Uralu Ufa z Zenita Kazań przed sezonem 2019/20.

 

– Ani prezydent Uralu, ani nikt inny z klubu nie skontaktował się ze mną w sprawie spłaty długów. Tak, nikt się nie skontaktował. Nie wiem, jak mam powiedzieć, że wszystko jest w porządku, gdy zaległości są nadal niespłacone. Mam dwoje dzieci. Po raz ostatni rozmawiałem z Bagmietowem, kiedy opuszczałem klub. Grałem kiedyś dla Iskry Odincowo i już spotkałem się z podobną sytuacją. Mówili, że mają zamiar zapłacić, a ostatecznie siatkarze zostali wyrzuceni z powodu pieniędzy – powiedział siatkarz.

 

W przyszłym sezonie w klubie z Ufy występował będzie reprezentant Polski Maciej Muzaj. Jak poinformował prezes Bagmietow siatkarze Uralu rozpoczną obóz treningowy 8 lipca. Polski atakujący ma dołączyć do kolegów z drużyny w sierpniu. Ural Ufa w niedokończonych rozgrywkach Superligi 2019/20 zajął 12. miejsce.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie