UEFA zdradziła plany. Finał Ligi Europy w Gdańsku odbędzie się, ale dopiero w 2021 roku

Piłka nożna
UEFA zdradziła plany. Finał Ligi Europy w Gdańsku odbędzie się, ale dopiero w 2021 roku
Fot. PAP

Po środowym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA, ogłoszono plan dokończenia sezonu europejskich pucharów - Ligi Mistrzów, Ligi Europa i Superpucharu Europy. Finał Ligi Europy odbędzie się w Kolonii, natomiast finał, który miał się odbyć w Gdańsku, zostanie rozegrany w sezonie 2020/2021.

Po środowym posiedzeniu Komitetu Wykonawczego UEFA przekazano informacje dotyczące kontynuowania rozgrywek europejskich pucharów - m.in. Ligi Mistrzów. Federacja zdecydowała, iż mecze rewanżowe 1/8 finału mają być zostać rozegrane 7 i 8 sierpnia - w miarę możliwości - na stadionach drużyn, które powinny być gospodarzami - a więc w Manchesterze, Monachium, Turynie oraz Barcelonie. 

 

Ćwierćfinały Champions League mają się natomiast odbyć w neutralnej Lizbonie: na stadionach Estadio Jose Alvalade oraz Estedio da Luz. Na tym etapie rozgrywek zaplanowany jest tylko jeden mecz - bez spotkań rewanżowych (mecze zaplanowane są od 12 do 15 sierpnia). Półfinały w tym samym systemie odbędą się 18 i 19 sierpnia, a finał - 23 sierpnia. Gdzie? Tego niestety jeszcze nie wiemy.

 

Wiadomo jednak, że Stambuł, gdzie miał zostać rozegrany mecz finałowy, zorganizuje finał Ligi Mistrzów dopiero w 2021 roku. Później o rok swoje finały zorganizują także Sankt Petersburg, Monachium oraz Londyn.

 

 

Podobne ustalenia dotyczą Ligi Europy. W sześciu parach 1/8 finału spotkania rewanżowe odbędą się na zaplanowanych wcześniej stadionach, w terminie 5-6 sierpnia. Dwie pary 1/8 finału, w których nie rozegrano jeszcze pierwszych meczów, czyli Inter Mediolan - Getafe i Sevilla - AS Roma, oraz wszystkie spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał, zostaną rozegrane na neutralnym terenie w Niemczech: na stadionach w Duisburgu, Dusseldorfie, Gelsenkirchen oraz Kolonii (w dniach 10-21 sierpnia). Finał zaplanowany jest natomiast w Kolonii.

 

Oznacza to, że finałowy mecz nie odbędzie się w Gdańsku, który swój finał LE ma zorganizować 26 maja 2021 roku. W związku z tym o rok później finały zorganizują także kolejne miasta: Sewilla oraz Budapeszt.

 

 

Wyjaśniła się także kwestia meczu o Superpuchar Europy, który miał się odbyć w Porto. Wiadomo już, że odbędzie się 24 września, ale nie w Portugalii, a w węgierskim Budapeszcie.

 

W Lidze Mistrzów kobiet wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Hiszpanii: w Bilbao i San Sebastian, gdzie 30 sierpnia odbędzie się finał, który pierwotnie zaplanowany był w Wiedniu.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie