Wyjątkowy prezent Kądziora. Gol na urodziny

Wyjątkowy prezent sprawił sobie Damian Kądzior, który wczoraj świętował 28 urodziny, a dziś zdobył bramkę w meczu Dinama Zagrzeb. Dla Polaka było to dziesiąte trafienie w tym sezonie.

Wyjątkowy prezent sprawił sobie Damian Kądzior, który wczoraj świętował 28 urodziny, a dziś zdobył bramkę w ligowym meczu Dinama Zagrzeb z Slavenem Belupo. Klub ze stolicy Chorwacji po wyrównanym spotkaniu wygrał 3:2, a Kądzior rozegrał 87 minut. W kadrze Dinama znaleźli się także znany z Lecha Poznań obrońca Emir Dilaver oraz były napastnik Legii Warszawa Sandro Kulenović (zagrał 3 minuty).

Do siatki Polak trafił także w 13 minucie, ale sędzia Kulusić nie uznał bramki z powodu spalonego. Środowe trafienie Kądziora było jego dziesiątą ligową bramką w tym sezonie. 28-latek zgromadził także dziewięć asyst, dzięki czemu jest jednym z najlepiej punktujących zawodników w całej lidze.

Dinamo jest liderem ligi chorwackiej mając na koncie aż 71 punktów. Drugą w tabeli Rijekę wyprzedza aż o 19 punktów.

Reprezentant Polski piłkarzem Dinama jest od 2018 roku, gdy opuścił Górnik Zabrze. W barwach klubu z Zagrzebia zdobył już mistrzostwo Chorwacji i Superpuchar, zadebiutował także w Lidze Mistrzów. W tym sezonie w drużynie prowadzonej do niedawna przez trenera Nenada Bjelicę, byłego szkoleniowca Lecha Poznań, zanotował łącznie aż 31 występów, w których zdobył 13 bramek i zanotował 10 asyst.

Serwis Transfermarkt.de wycenia reprezentanta Polski na 2,4 mln euro.