Zagraniczna środkowa opuszcza łódzki klub

Siatkówka
Zagraniczna środkowa opuszcza łódzki klub
Fot. Cyfrasport
Jaroslava Pencova opuszcza Grot Budowlanych Łódź.

Klub Grot Budowlani Łódź poinformował, że zespół opuści Jaroslava Pencova. Środkowa występowała w tej drużynie przed dwa lata i wywalczyła z nią między innymi wicemistrzostwo Polski.

Słowaczka prócz srebrnego medalu mistrzostw kraju zdobyła także Superpuchar Polski. Siatkarka po udanym pobycie w łódzkim klubie zadecydowała, że przyszedł czas na przeniesienie się bliżej rodziny.

 

- Dwa sezony spędzone w Grot Budowlanych na zawsze zostaną w moim sercu. W szczególności pierwszy był niesamowity. Wspaniały sezon z cudownymi ludźmi: siatkarki, sztab, kibice i fantastyczna atmosfera. Nigdy nie zapomnę meczu, w którym wygrałyśmy Superpuchar Polski oraz walki w finale o złoty medal. Przeżyłam wspaniałe emocje razem z tą drużyną. To był dla mnie zaszczyt grać dla tego klubu. W tym sezonie mieliśmy trudną sytuację. Z powodu koronawriusa rozgrywki zostały przerwane. Jest mi bardzo przykro, że nie mogliśmy zagrać fazy play-off, powalczyć o medale, ponieważ nasi kibice na to zasługiwali. Mam nadzieję, że przyszły sezon będzie wyglądał normalnie. Po wielu latach przebywania za granicą postanowiłam przenieść się bliżej mojej rodziny. Nie była to łatwa decyzja, ale tak dyktuje mi serce - podsumowała środkowa w rozmowie z Budowlanymi.

 

 

Zobacz też: Nowa rozgrywająca Developresu SkyRes RzeszówNowa rozgrywająca Developresu SkyRes Rzeszów

 

Pencova profesjonalną karierę siatkarską rozpoczynała w Bratysławie. W tamtejszym Doprastavie występowała w latach 2006-2013. Z tym zespołem dwukrotnie zdobyła złoto (2009, 2012), srebro (2011, 2013) oraz brąz (2008, 2010). Na koncie 27-letniej środkowej są także cztery Puchary Słowacji. W 2013 roku przeniosła się do niemieckiego klubu Dredner SC, z którym w dwóch kolejnych sezonach zdobywała Mistrzostwo Niemiec (2014 i 2015). W sezonie 2015/2016 występowała w azerskim Lokomotivie Baku. W 2017 roku, w trakcie sezonu, zasiliła szeregi BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Następnie przeniosła się na parkiety Italii, gdzie broniła barw SAB Volley Legnano. Od 2018 roku grała dla łódzkiego klubu.

 

Drużyna z Łodzi buduje skład na nadchodzący sezon. Na ten moment podpisane zostały rozgrywające: Julia Nowicka, Ewelina Tobiasz. Na środku siatki zobaczymy Annę Lewandowską i Małgorzatę Lisiak (z domu Śmieszek). Paulina Damaske i Monika Fedusio będą odpowiedzialne za przyjęcie.

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskiego spotkania podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji polskich siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry polskich siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze