Nie żyje była gwiazda snookera

Inne
Nie żyje była gwiazda snookera
fot. PAP
W środę zmarł Willie Thorne.

W środę zmarł były snookerzysta i komentator Willie Thorne. Mężczyzna chorował na białaczkę.

66-letni Brytyjczyk poinformował o chorobie w marcu i od tego czasu przebywał w swoim mieszkaniu w Alicante. W ostatnim tygodniu trafił do szpitala, z powodu niebezpiecznie niskiego ciśnienia krwi. Tam został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

 

Leczenie byłego snookerzysty zakończyło się jednak niepowodzeniem. O śmierci mężczyzny poinformowali przedstawiciele GoFundMe, czyli strony, na której zbierane były pieniądze na jego leczenie.

 

Zobacz też: Zmarł legendarny konstruktor silników Porsche

 

"Z bardzo ciężkim i złamanym sercem muszę oficjalnie ogłosić, że o 1.55 rano Willie Thorne przegrał swoją walkę i odszedł. Willie wpadł we wstrząs septyczny i nie reagował na żadne leczenie, dlatego szpital podjął decyzję o wyłączeniu maszyn" - napisano.

 

Thorne w trakcie swojej kariery wygrał jeden turniej rankingowy i dotarł do dwóch ćwierćfinałów Mistrzostw Świata. W 2001 roku rozpoczął pracę jako komentator snookera. W późniejszych latach zmuszony został do ogłoszenia bankructwa, w wyniku uzależnienia od hazardu i długu wynoszącego ponad milion funtów.

 

 

AB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie