Znamy nowe terminy meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!

Piłka nożna
Znamy nowe terminy meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy!
Fot. PAP
Sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów zostanie dokończony w Lizbonie.

Sezon Ligi Mistrzów zostanie dokończony w Lizbonie, w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn od 12 do 23 sierpnia. Decydująca faza sezonu Ligi Europy - w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn - zostanie natomiast rozegrana w sierpniu w Niemczech - od 10 do 21 sierpnia.

Sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów zostanie dokończony w Lizbonie, w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn od 12 do 23 sierpnia - postanowił w środę Komitet Wykonawczy UEFA. Pierwotnie finał miał się odbyć 30 maja w Stambule, ale rozgrywki zostały zawieszone w marcu z powodu koronawriusa.

 

Wcześniej odbędą się zaległe mecze 1/8 finału. Mają być zostać rozegrane 7 i 8 sierpnia - w miarę możliwości - na stadionach drużyn, które powinny być gospodarzami - a więc w Manchesterze, Monachium, Turynie oraz Barcelonie.

 

 

Decydująca faza przerwanego z powodu koronawirusa sezonu piłkarskiej Ligi Europy - w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn - zostanie rozegrana w sierpniu w Niemczech. Rywalizacja w LE została wstrzymana na etapie 1/8 finału, odbyło się tylko sześć z ośmiu pierwszych meczów. Pozostałe pary 1/8 finału, w których nie rozegrano jeszcze pierwszego spotkania (Inter Mediolan - Getafe oraz Sevilla - Roma), będą rywalizować 5-6 sierpnia w formie jednego meczu, ale na razie nie podano miejsc.

 

Natomiast mecze od 1/4 finału - w formie turnieju - zostaną rozegrane na neutralnym terenie w Niemczech. Również bez spotkań rewanżowych. Turniej Final Eight odbędzie się od 10 do 21 sierpnia. Gospodarzami będą Kolonia (tam także decydujące spotkanie), Duisburg, Duesseldorf i Gelsenkirchen.

 

 

Decyzję podjęto podczas środowej wideokonferencji Komitetu Wykonawczego UEFA. Sezon piłkarskiej Ligi Mistrzów zostanie dokończony w Lizbonie, również w formie turnieju z udziałem ośmiu drużyn - od 12 do 23 sierpnia. Pierwotnie finał miał się odbyć 30 maja w Stambule.

PAP, seb
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie