Białek odejdzie za miliony? „Sprzedamy go za więcej niż Górnik Milika”

Piłka nożna
Białek odejdzie za miliony? „Sprzedamy go za więcej niż Górnik Milika”
Fot. PAP

Wszystko wskazuje na to, że Bartosz Białek zostanie sprzedany za sumę dużo wyższą niż Arek Milik z Górnika Zabrze – powiedział prezes Zagłębia Lubin Artur Jankowski.

Napastnik Zagłębia Lubin Bartosz Białek to objawienie tego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Zaledwie 18-letni piłkarz miedziowego klubu w lidze rozegrał dopiero 14 spotkań, w których strzelił jednak aż siedem bramek – m.in. Legii Warszawa, Lechii Gdańsk czy Pogoni Szczecin. Wychowanek MKS Oława szybko znalazł się na językach dziennikarzy, ale także celownikach silniejszych od Zagłębia klubów. Polaka mają na celowniku szefowie Legii, ale także Schalke czy Bayeru Leverkusen.

 

"Myślę, że to zbliżony przypadek do Arkadiusza Milika. Podobny typ zawodnika, też „9”. Natomiast wszystko wskazuje na to, że Białek zostanie sprzedany za sumę dużo wyższą niż wtedy Arek" - powiedział "Super Expressowi" prezes Zagłębia Artur Jankowski, który w 2012 roku uczestniczył w sprzedaży Milika do Bayeru Leverkusen za 2,6 mln euro. 

 

 

Ile może kosztować Białek? Nie tak dawno Zagłębie otrzymało 1,5 mln euro za sprzedaż Bartosza Slisza do Legii Warszawa, a wcześniej - 1,2 mln euro na wyjeździe Filipa Jagiełły do włoskiej Genoi. Teraz - zdaniem Jankowskiego - napastnik może kosztować więcej, niż Slisz i Jagiełło razem wzięci. Serwis Transfermarkt.de wycenia zawodnika na 350 tys. euro. 

 

"Zostało to poprzedzone analizą rynku, ale stworzone też na podstawie zapytań, które już mamy. Powiem tak: rynek dostał kwotę bazową na poziomie 6-8 milionów euro. Z ofertami na poziomie 1-2-3 miliony euro nie ma się co do nas zgłaszać. Nie bójmy się w końcu rozmawiać o porządnych cenach za polskich piłkarzy. Przebiliśmy krajowy sufit sprzedając Slisza do Legii, Legia pewnie przebije rekord Ekstraklasy sprzedając Karbownika, ale i Białek ma tak duży potencjał, że spokojnie możemy mówić o kwocie, którą przed chwilą wymieniłem" - powiedział. 

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Zagłębie zajmuje obecnie jedenaste miejsce. 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie