Budowlani Łódź z kompletem środkowych na nadchodzący sezon

Siatkówka
Budowlani Łódź z kompletem środkowych na nadchodzący sezon
Fot. Cyfrasport
Kornelia Moskwa zamyka skład środkowych w Grot Budowlanych Łódź.

Dopiero usłyszeliśmy, że Grot Budowlanych Łódź opuszcza Jaroslava Pencova, a już wiemy, kto zastąpi jej miejsce. Kornelia Moskwa po sześciu latach spędzonych w BKS Bielsko-Biała przenosi się i tym samy zamyka środek siatki łódzkiego klubu.

25-latka, mierząca 186 centymetrów wzrostu jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. W 2013 roku wygrała złoty medal Mistrzostw Europy wraz z reprezentacją Polski kadetek. Posiada również brązowy medal Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA z 2012 roku. W 2014 roku otrzymała powołanie do szerokiej kadry seniorskiej reprezentacji Polski na turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy.

 

Moskwa tuż po nauce siatkarskiego rzemiosła w murach SMS-u na sześć lat wylądowała Bielsko-Białej. Przyszedł czas na zmiany i kontrakt z Budowlanymi.

 

 

Jedne zawodniczki odchodzą, inne przychodzą do drużyny z Łodzi. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza na nadchodzący sezon powoli się krystalizuje. Na ten moment podpisane zostały rozgrywające: Julia Nowicka, Ewelina Tobiasz. Na środku siatki zobaczymy Annę Lewandowską, Małgorzatę Lisiak (z domu Śmieszek) oraz Kornelię Moskwę. Paulina Damaske i Monika Fedusio będą odpowiedzialne za przyjęcie.

 

Zobacz też: Doświadczona przyjmująca opuszcza Budowlanych Łódź

 

Nowy zespół Budowlanych będzie bardzo odmłodzony, a najbardziej doświadczoną zawodniczką w nim jest na ten moment 26-letnia Ewelina Tobiasz.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie