Djoković zapłacił krocie za wynajem jachtu w Zadarze

Tenis
Djoković zapłacił krocie za wynajem jachtu w Zadarze
fot. PAP/EPA
Djoković przyleciał samolotem do Chorwacji, a towarzyszy mu najbliższa rodzina – żona Jelena oraz dwuletnia córka i pięcioletni syn.

Około 380 tysięcy kun (ponad 220 tys. złotych) kosztuje w szczycie sezonu tygodniowy wynajem luksusowego jachtu w Zadarze. Na takim statku kilka dni spędzi Novak Djoković. Słynny serbski tenisista zagra w tym chorwackim mieście w turnieju cyklu Adria Tour, którego jest pomysłodawcą.

Pierwsze pokazowe zawody (wyniki nie są zaliczane do oficjalnego bilansu) odbyły się w Belgradzie, a Djoković odpadł w fazie grupowej. W finale Austriak Dominic Thiem pokonał innego z reprezentantów gospodarzy Filipa Krajinovica 4:3 (7-2), 2:4, 4:2. Kolejnym “przystankiem” dla zawodników będzie Zadar.

 

Djoković przyleciał samolotem do Chorwacji, a towarzyszy mu najbliższa rodzina – żona Jelena oraz dwuletnia córka i pięcioletni syn. Lider światowego ranking przyznał, że często spędza urlop na tamtejszym wybrzeżu Adriatyku, ale dotąd nie był w Zadarze. Na lotnisku powitała go prezeska chorwackiego związku tenisowego Nikolina Babic.

 

US Open: W tym roku bez kwalifikacji, mikstów i zmagań juniorskich

 

Znakomity tenisista i jego rodzina zamieszkali na ekskluzywnym jachcie w zadarskiej marinie. Są z nimi niemiecki zawodnik Aleksander Zverev z partnerką. Fotoreporterzy nie odstępują Djokovica nawet na krok. Serb ma do dyspozycji m.in. cztery pięknie umeblowane pokoje, jacuzzi, taras słoneczny i wiele innych udogodnień. Jak podkreślają chorwackie media, Djoković wynajął też apartament w pięciogwiazdkowym hotelu w miejscowości Punta Skala.

 

Zawody w Zadarze odbędą się w dniach 19-21 czerwca. Na liście startowej, oprócz Djokovica i Zvereva, są m.in. Chorwaci Marin Cilic i Borna Coric oraz Austriak Dominik Thiem i Bułgar Grigor Dimitrow.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze