Dramat hiszpańskiego trenera. Jest nieuleczalnie chory

Piłka nożna
Dramat hiszpańskiego trenera. Jest nieuleczalnie chory
Fot. PAP

Były asystent Luisa Enrique w sztabie szkoleniowym FC Barcelona Juan Carlos Unzue choruje na stwardnienie zanikowe boczne (ALS), nieuleczalną chorobę układu nerwowego. 53-letni szkoleniowiec podzielił się tą wiadomością z mediami podczas specjalnej konferencji prasowej.

SLA jest poważnym schorzeniem polegającym na uszkodzeniu centralnego i obwodowego układu nerwowego. Do głównych objawów należą zaniki mięśni kończyn, fascykulacje mięśni oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej. Choroba najczęściej atakuje mężczyzn i nie ma na nią żadnego lekarstwa. Leczenie ma na celu tylko łagodzenie występujących objawów oraz usprawnianie pacjenta.

 

Zobacz także: Milik przesądził o triumfie w Pucharze Włoch! Napoli lepsze od Juventusu

 

Juan Carlos Unzue to jeden z najlepszych bramkarzy hiszpańskiego futbolu, który grał m.in. w Osasunie, Sevilli i Barcelonie. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem. W latach 2014-17 pełnił rolę asystenta Luisa Enrique w sztabie szkoleniowym FC Barcelona. Potem samodzielnie pracował w Celcie Vigo i Gironie.

 

 

Diagnozę swojej choroby poznał już w lutym ubiegłego roku. W czwartek na specjalnej konferencji prasowej opowiedział o jej przebiegu.

 

W przeszłości z tą samą chorobą walczył Krzysztof Nowak, były reprezentant Polski i pomocnik VfL Wolfsburg, który zmarł 25 maja 2006 roku. 

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze