Kibice w Zabrzu obejrzą mecz z Koroną Kielce

Piłka nożna
Kibice w Zabrzu obejrzą mecz z Koroną Kielce
fot. Cyfrasport

Ok. 4600 kibiców będzie mogło obejrzeć piątkowy mecz 31. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Górnik Zabrze - Korona Kielce. Widzowie wracają na stadiony w ograniczonej liczbie po ponad trzymiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Zgodnie z przepisami łagodzącymi obostrzenia, trybuny można zapełnić maksymalnie w 25 proc. ich pojemności. Arena Zabrze może pomieścić 24 tysiące osób, jednak widownia zostanie ograniczona.

 

- Trzeba uwzględnić strefy dostępu na obiekcie. Drogi dojścia kibiców nie mogą się przecinać z wykorzystywanymi przez osoby produkujące sygnał telewizyjny, czy tymi izolowanymi” – powiedział rzecznik Górnika Bartłomiej Berek.

 

Pierwszeństwo przy wejściu na piątkowe spotkanie będą mieli właściciele karnetów, a także posiadacze wejściówek pozostających w gestii sponsorów klubu. Do sprzedaży w kasach powinno trafić ponad tysiąc biletów.

 

- Kibice będą rozsadzani zgodnie z przepisami, czyli zajmą co czwarte krzesełko, wyznaczone w formie +szachownicy+ w sektorach. Informacje na ten temat będziemy przekazywali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przy wejściu na stadion każdy dostanie też ulotkę z zasadami zachowanie się na obiekcie – wyjaśnił Perek.

 

W czwartek wojewoda śląski wygasił decyzje z marca dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Dotyczyły Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze