Kudłacz-Gloc: Przy losowaniu grup ME nie chciałam trafić na Niemki. One mnie doskonale znają

Piłka ręczna
Kudłacz-Gloc: Przy losowaniu grup ME nie chciałam trafić na Niemki. One mnie doskonale znają
Fot. Cyfrasport
Rumunki, Norweżki i Niemki będą rywalkami polskich piłkarek ręcznych w grupie D mistrzostw Europy.

- Nie jesteśmy faworytkami tej imprezy. To dla nas powinna być motywacja, chęć powrotu na miejsce, które nie tak znowu dawno zajmowałyśmy – powiedziała po losowaniu grup mistrzostw Europy kapitan polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych Karolina Kudłacz-Gloc.

W norweskim Trondheim Polki zagrają 3 grudnia ze współgospodarzem turnieju (organizatorem jest też Dania), 5 grudnia z Rumunią i 7 grudnia z Niemcami. Losowanie odbyło się w czwartek w Wiedniu.

 

Rozgrywająca przyznała, że dobrze się stało, iż biało-czerwone zmierzą się z Rumunią, z którą miały w marcu dwukrotnie rywalizować o punkty w kwalifikacjach ME.

 

- Teraz przekonamy się, która drużyna jest lepsza. Z Norwegią kilka razy zaliczyłyśmy dobre początki meczów. Ten doświadczony zespół w końcówkach już sobie z nami z reguły radził. Wiadomo, że z gospodarzem i to tej klasy niełatwo się gra. Nie chciałam trafić na Niemki. One przecież mnie doskonale znają – przyznała 35-letnia Kudłacz-Gloc z SG BBM Bietigheim.

 

Zobacz też: ME piłkarek ręcznych: Reprezentacja Polski poznała rywali

 

W ME polskie zawodniczki nie odnosiły sukcesów, natomiast w mistrzostwach świata w 2013 i 2015 roku zajmowały czwarte miejsce.

 

- Nie jesteśmy faworytkami tej imprezy. To dla nas powinna być motywacja, chęć powrotu na miejsce, które nie tak znowu dawno zajmowałyśmy – przyznała kapitan zespołu narodowego.

 

Selekcjonerem Polek jest Norweg Arne Senstad, któremu najłatwiej będzie "rozpracować" zespół z ojczyzny.

 

Reprezentacje przed losowaniem przyporządkowane zostały do koszyków na podstawie kolejności w ME 2018; Polki były 14. To kryterium zdecydowało również o tym, które drużyny zagrają na parkietach Danii i Norwegii. Europejska federacja (EHF) odwołała bowiem eliminacje z powodu pandemii koronawirusa. Polkom udało się rozegrać tylko dwa mecze w grupie - pokonały u siebie Wyspy Owcze 28:16 i na wyjeździe Ukrainę 27:26.

 

Z każdej z czterech grup awans do drugiej rundy ME 2020 wywalczą po trzy najlepsze ekipy.

NP, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze